Kdy a kam

  • Spisovatelé do knihoven: Michal Maršálek

    neděle 24.3 17:00 - Strakonice, Pod Stolem

    Autorské čtení s debatou: Michal Maršálek – básník, lékař a esejista, emeritní primář Psychiatrické nemocnice Bohnice.

  • Manželské štěstí aneb hospodyně na zabití

    neděle 24.3 19:00 - Milevsko, KD

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Letošní první jihočeské miminko dostalo od hejtmanky zlatý přívěsek s řetízkem

 Autor: Jihočeský kraj

    Autor: Jihočeský kraj

JIŽNÍ ČECHY – Hejtmanka Ivana Stráská se včera zúčastnila slavnostního vítání nového občánka a zároveň prvního jihočeského miminka roku 2019 Tomáše Petričáka z Dubí Hory. Ať jsi zdravý jako dub, popřála mu. Předala mu zlatý přívěsek s řetízkem. Tomášek je zároveň prvním letošním miminkem celé republiky. Na obecním úřadě v Drhovli na Písecku v úterý 12. února převzali dárek od hejtmanky jeho rodiče Hana Konopíková a Tadeáš Petričák v rámci slavnostního vítání nového občánka obce.

 

„Přeji Tomáškovi, kterému se podařil ten husarský kousek a uměl přijít na svět v pravý čas, aby zažíval jen hezké chvíle," uvedla hejtmanka Stráská a chlapečkovi, který bude s rodiči vyrůstat na Dubí Hoře, navíc popřála, aby byl silný jako ten dub.

Tradiční akt vítání nového občánka byl pro představitele obce tentokrát dost netradiční. Přiznal to starosta obce Jiří Bláha. „Vítat do života prvního občánka roku 2019 se dosud nepoštěstilo ani mě, ani mojí předchůdkyni, současné paní místostarostce Boženě Havlíkové," uvedl starosta a dodal, že obec pořádá slavnostní vítání pro každého nového občánka individuálně.

První miminko roku 2019 obrátilo život naruby mamince Haně Konopíkové, která se z chlapečka raduje bez ohledu na pořadí, ve kterém se narodil. „S miminkem je najednou všechno jinak, ale ta změna je krásná. Malý se má k světu, je hrozně šikovný a hodný, to je nejdůležitější," pochvalovala si maminka s tím, že za ní doktorka přišla s informací o prvenství bezprostředně po porodu. „Přiznám se, že mi to v tu chvíli bylo úplně jedno, důležité je, že všechno dobře dopadlo," spokojeně uzavřela.

Tomáš se narodil 1. ledna 2019 necelou minutu po půlnoci, vážil 3,7 kilogramu a měřil 51 centimetrů. Tento okamžik mu bude připomínat přívěsek z bílého zlata, na jehož lícové straně je uvedeno jeho jméno, nápis 1. občánek Jihočeského kraje a znamení zvěrokruhu. Na rubové straně jsou hodiny, jejichž ručičky uvádějí čas, kdy přišel na svět a datum 1. 1. 2019. Maminka dostala od hejtmanky pugét květin a tatínek láhev jihočeské pálenky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace