Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Lipenští vodní záchranáři mají novou loděnici, vyšla na 1,5 milionu

DOLNÍ VLTAVICE – Vodní záchranáři si postavili v Dolní Vltavici na Českokrumlovsku loděnici. Sloužit bude k uložení motorových člunů a jiného materiálu potřebného k výkonu jejich poslání k zabezpečení preventivní a záchranné činnosti a poskytování první pomoci především na Lipenské vodní nádrži.

 

„Díky tomu máme možnost bezpečně uložit čluny, které v minulosti kotvily na volné hladině v přístavišti a byly vystaveny nebezpečí krádeže a také nepřízni počasí. Stále v nás zůstává děsivá skutečnost, kdy nám zloději ukradli doslova před nosem motor z naší vlajkové lodi a způsobili škodu za téměř 800 tisíc korun. Navíc dojde ke zvýšení operativnosti a schopnosti včas zasáhnout k ohroženým osobám i mimo hlavní sezónu," potvrdil šéf Lipenských vodních záchranářů Milan Bukáček.

Projekt v hodnotě téměř 1,5 milionu korun se podařilo realizovat za finančního přispění Nadace ČEZ, Jihočeského kraje, Kámen a písek a ČR Beton Bohemia a materiálové podpory obce Černá v Pošumaví a dalších. „Bez této pomoci bychom nebyli schopni tak finančně náročnou stavbu realizovat. Děkujeme všem, kteří nám pomohli a moc si toho vážíme," řekl Milan Bukáček. Na jaře chystají vodní záchranáři slavnostní otevření nové základny společně s doprovodným programem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace