Kdy a kam

  • Veletrh práce 2019

    Úterý 26.3 8:30 - Písek, KD

  • Jarní výlet

    Úterý 26.3 - Písek, ČD hl. nádr. v 7.32 hod, město v 7.38 hod

    Vlakem Božejovice, pěšky Olší, Nové Dvory, Skrýchov u Opařan, Podboří, Maděrovka, Sepekov. Trasa 14 km.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lipno Sport Fest ještě nabídne výuku i dražbu obrazů od světových šampionů

 Autor: Libor Staněk

    Autor: Libor Staněk

LIPNO - Na víkendovém Lipno Sport Festu se můžete učit od světových sportovních celebrit Přindiše, Hradílka či Svobody. Do volejbalu vás zasvětí přímo českobudějovický Jihostroj. Lipno je také součástí celorepublikového projektu S ČT Sport na vodu. Světoví šampioni Chalupa a Huříková-Němcová navíc namalovali obrazy, který se zde vydraží pro dobročinné účely.

 

Učit se můžete i od těch nejlepších! Důkazem je Lipno Sport Fest, který se koná v Lipně nad Vltavou. V jednom z nejnavštěvovanějších míst naší republiky, jenž se specializuje na kvalitní nabídku trávení volného času pro rodiny s dětmi se koná festival sportu. Ten začal v sobotu 18. srpna a skončí 26. srpna v neděli.

Jeho cílem je propagace sportu a zdravého životního stylu. Turisty tu učí sportovat například vítěz světového poháru z roku 2017 kajakář Vít Přindiš, dále Vavřinec Hradílek, stříbrný medailista z olympiády v Londýně, dalším pedagogem je zlatý ze stejné akce pětibojař David Svoboda nebo držitelka deset let starého zlata z Turína lyžařka Kateřina Neumannová.

„Jedním z víkendových vrcholů bude volejbalová školička, kde budou tuto míčovou hru zájemce vyučovat republikoví šampioni volejbalisté českobudějovického VK Jihostroj," uvedla koordinátorka akce Eva Černíková ze společnosti Lipno Servis.

Návštěvníci Lipna se tu také zdarma účastní kurzů in-line bruslení, běžeckých lekcí, mohou objet Lipno na kole či si vyzkoušet paddleboard nebo například jachting. Důležité akce se většinou odehrávají na pláži pod Aquaworldem Lipno. Vedle toho je ale program rozprostřený do celého lipenského areálu.

Lipno mělo v tyto dny tu čest, že se stalo součástí významného projektu České televize S ČT Sport na vodu. Ten ČT zrealizovala i kvůli tomu, že vodní slalom je po atletice druhým nejúspěšnějším českým sportem na olympijských hrách co do počtu medailí. Jeho cílem je také nalákat ke sportování ty nejmenší.

Závod se pojede na klidné vodě lipenského jezera přímo v dějišti Lipno Sport Festu. „Závodit se bude ve dvou kategoriích, smíšená kategorie dospělých a rodinná, ve které budou startovat děti s doprovodem. Vítězové celého ročníku pak dostanou kromě věcných cen také cestu na finále Světového poháru ve vodním slalomu, které se koná v září ve Španělsku," doplňuje moderátor Tomáš Budka, který bude na obrazovce ČT Sport pořadem provázet. „Projekt se mi líbí, protože ukazuje náš krásný sport dalším lidem a kombinuje naše závodní pojetí jízdy kolem branek s nejrozšířenější letní aktivitou, jízdou na kanoi," myslí si Vít Přindiš.

Asi nejvíce se během Lipno Sport Festu nadře další vítěz světového poháru a stříbrný medailista z Barcelony v roce 1992 Václav Chalupa, který tu každý den vede školičku veslování. Na trenažéru učí závodit i ty nejmenší děti. Každý den tu stráví více než pět hodin.

„Je zde ale i řada ne tolik známých sportovních instruktorů. Velice navštěvované je například večerní cvičení pro ženy nebo jóga. Oblíbené jsou ale i večerní pohádky pro děti," uvádí Eva Černíková. Taková nabídka samozřejmě láká a organizátoři si pochvalují letošní návštěvnost, která přesahuje 17 tisíc lidí. „Předpokládáme, že do akce se zapojí více než 40 tisíc lidí, což je počet, který překoná návštěvnost z minulých ročníků," doplnila Černíková.

Lipno Sport Fest nabízí i doplňkový, nesportovní program. Například Václav Chalupa se poprvé v životě se svým vlastním výtvorem zapojil do dražby obrazů, výtěžek pomůže vážně tělesně postižené Báře Sedláčkové z Českých Budějovic. „Samozřejmě nejsem žádný malíř a nikdy jsem se podobné akce neúčastnil. Je to spíš obrázek, než o obraz. Jde o veslaře, kterého zvládnu udělat jedním tahem. Standardně ho používám jako doplněk ke svému podpisu, tentokrát jsem ho vytvořil ve větším formátu a hlavně na kvalitní materiál," uvedl Chalupa, který byl vedle dalších úspěchů i trojnásobným vítězem světového poháru. Vedle něj věnovala svůj obraz i Tereza Huříková-Němcová, která byla juniorskou mistryní světa v silniční časovce i v cross-country na horských kolech a další sportovci. Majitel rozhodně pomůže dobré věci a navíc získá skvělý suvenýr.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace