Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Loupež za tři miliony korun

Identikit pachatele , Autor: PČR

Identikit pachatele     Autor: PČR

JIŽNÍ ČECHY – Případ jako vystřižený z nějakého akčního amerického filmu. Nedaleko německých hranic se stala pouliční loupež, při které si lupiči přišli na tři miliony korun. Nebyl však přepaden žádný pancéřový bankovní vůz nebo drogová zásilka, jak by se mohlo jevit podle odcizené částky. Přepaden byl zámožný rakouský senior.

Stalo se to v pondělí 7. října kolem desáté večer, přímo ve Strážném před domem 28.  Dvaašedesátiletého Rakušana tady přepadla dvojice lapků. Nemluvili ale jednali. Nejdříve ho udeřili do hlavy nějakým tupým předmětem, a když cizinec padl na zem, tak mu stáhli z ruky jedinečné zlaté hodinky Rolex s brilianty a zlatý prsten, také s pravými brilianty. A aby tomu nebylo málo, tak mu zalovili v kapsách, už klečícímu a sténajícímu muži, nakonec sebrali asi devět tisíc euro. Po vydařeném lupu utekli směrem do centra obce.

Kriminalisté sestavili s poškozeným možný portrét pachatele – identikit. Pachatel na identikitu je muž ve věku kolem pětatřiceti let, svalnaté postavy, má větší ramena, vysoký je asi 183 cm. Vlasy má tmavě hnědé až černé, česané dozadu, střední délky. Má širší obličej. Oblečen byl do tmavých kalhot a tmavé bundy. Pachatel nemluvil. Ke druhému útočníkovi víme jen to, že je zhruba 170 cm vysoký. Ani on nepronesl během přepadení žádné slovo.
Kriminalisté a policisté pátrají jak po pachatelích, tak po odcizených a mimořádně vzácných špercích.

Pro policisty bylo časově náročné získat fotografie a popis odcizených věcí. Odcizené hodinky na fotografii jsou značky Rolex, luneta i číselník jsou osázeny brilianty, na ciferníku jsou místo číslic safíry. Hodinky jsou třináct let staré a velmi unikátní. Jejich hodnota se pohybuje kolem devadesáti tisíc euro. Zlatý prsten má také zasazeny brilianty, po obvodu jich je dvanáct. Uprostřed je velký briliant 1,3 karátů. Hodnota prstenu je dvacet tisíc euro.
„Kriminalisté přivítají na lince 158 jakékoliv informace k přepadení, jeho průběhu a k osobám pachatelů. Důležité jsou také informace k odcizeným šperkům,“ dodal k případu tiskový mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace