Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Lukáš Sedlák se těší na svou reprezentační premiéru. Nejzkušenějším hráčem další Jihočech Jan Kovář

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nominace na první reprezentační akci letošní sezony udělala velkou radost Lukáši Sedlákovi. Šestadvacetiletý budějovický rodák se konečně dočkal pozvánky do seniorského národního týmu. V minulosti se mu reprezentační akce dlouho vyhýbaly, protože bojoval o své místo na výsluní v zámoří. Před aktuální sezonou ale vyměnil Columbus Blue Jackets v NHL za ruskou KHL a aktuálně se mu bodově daří v Traktoru Čeljabinsk. Se šesti góly je nejlepším střelcem svého týmu, a to přesvědčilo i vedení národního týmu. Právě na listopadovém Karjala Cupu si tak Sedlák odbude svou premiéru v dresu české hokejové reprezentace.


Podle slov trenéra Říhy se pro turnaj ve Finsku rýsovala spolupráce v jedné útočné formaci s Dmitrijem Jaškinem a Sedlákovým spoluhráčem z Čeljabinsku Tomášem Hykou. Ten se ale nakonec musel kvůli zranění omluvit. Kromě nováčka Lukáše Sedláka byl nominován pro nadcházející reprezentační akci také další Jihočech Jan Kovář, který hraje za švýcarský Zug. Se 126 starty za národní tým je nejzkušenějším borcem tohoto výběru. Naopak budějovický rodák Milan Gulaš, aktuálně hájící barvy Škody Plzeň, který je jednoznačně největší hvězdou současné extraligy, v nominaci chybí. Podle domluvy s trenérem Milošem Říhou by se měl představit až na další reprezentační akci ruském Channel One Cupu, na jehož úvodu budou hrát Češi ještě před odletem do Ruska právě v Plzni proti Finsku.

Národní tým Miloše Říhy se sešel v pondělí 4. listopadu v Praze. Zítra odpoledne, tedy ve středu 6. listopadu, odcestuje do Švédska, kde se ve čtvrtek utká s domácí reprezentací. Zbývající zápasy Karjala Cupu už sehraje v sobotu 9. listopadu s Finskem a o den později s Ruskem shodně v Helsinkách.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace