Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Minipárty s Karlem Šípem

    Čtvrtek 20.2 19:00 - Milevsko, KD

  • Senioři v bezpečí i v dopravě

    Čtvrtek 20.2 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

    Beseda s Mgr. Hanou Millerovou a Václavem Kovářem.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Lyžaři ve Skiareálu Lipno o víkendu otestují nové lyže. Podmínky jsou ideální

LIPNO NAD VLTAVOU - Více než sto párů lyží a snowboardů z nové kolekce značky Sporten. Příležitost je otestovat budou mít návštěvníci ve Skiareálu Lipno již v neděli 25. února. Čekají je perfektně upravené sjezdovky a spousta další zábavy.

Fanoušci lyžování a snowboardingu si mohou zpestřit neděli ve Skiareálu Lipno. Připraveno je testování lyží a snowboardů z nejnovější kolekce značky Sporten. K dispozici bude více než sto párů, které hosté naleznou v test centru u horní stanice lanové dráhy Lipno Express Jezerní. „Podmínky pro lyžování jsou nyní na Lipně ideální. Na svazích je až 80 cm velmi kvalitního sněhu, a tak mohou lyžaři na zapůjčených lyžích vyzkoušet nejen perfektně upravené sjezdovky, ale i 1250 metrů dlouhou skicrossovou trať, nebo zajet svůj nejlepší čas v měřené slalomové trati," doporučuje ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek.

Bruslení na Lipně

Led na zamrzlém lipenském jezeře sílí každým dnem. Dobrovolníci z Lipna prozatím prohrnuli sníh na zhruba 5 km okruhu, aby mohl led rychleji promrzat. Jeho tloušťku sledují každý den. Na prohrnutých místech již přesáhla 10 cm, ale pod sněhem se mohou nacházet místa, kde je led jen několik centimetrů silný a může tak hrozit proboření. Pro hromadné bruslení je potřeba, aby led dosáhl bezpečné tloušťky 18 cm, a tak ledová magistrála prozatím zůstává uzavřená. „Sledujeme předpověď a mrazivé teploty a stále doufáme, že se podaří otevřít magistrálu již na víkend. Zároveň apelujeme na všechny bruslaře, aby dbali na svou bezpečnost, sledovali aktuální informace o síle ledu a v případě, že magistrála nebude otevřená, na ledovou plochu raději nevstupovali," říká mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace