Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Kůrovci

  neděle 21.4 19:00 - Vacovice, místní hospoda

  Koncert.

 • Velikonoční mazec

  neděle 21.4 20:00 - Hrazánky, KD

  Host Fusky Dus. Půlnoční překvapení.

Zobrazit všechny události
 

Manko ve volyňské mateřské škole bylo vyšší než prvotní údaje

VOLYNĚ – Vloni na podzim hýbala městem kauza zpronevěření peněz v mateřské škole. Nesrovnalosti v účetnictví se objevily po kontrole finančního odboru. Město jako zřizovatel nechalo udělat hloubkovou kontrolu a vyšlo na povrch mnoho dalších skutečností.

 

Ztratilo se přes tři sta tisíc korun. Manko se dostalo na přetřes i při jednom jednání zastupitelstva, protože to muselo narychlo uvolnit přes tři sta tisíc korun, aby školka mohla fungovat. Případ řešila i Česká školní inspekce, která tehdy pochybení konstatovala také.

Na stole ho měla i hospodářská kriminálka. Na dotaz, jak se případ vyvíjí, policejní mluvčí Jaromíra Nováková odpověděla, že je uzavřen. Ze spáchání trestného činu zpronevěry byla obviněna 61letá účetní.

Vyšetřování ukázalo, že šlo ale o mnohem více peněz, které mizely, než o tři sta tisíc. „Od roku 2006 do roku 2017 žena zpronevěřila celkovou částku 700 tisíc korun," dodala policejní mluvčí.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Možná by 

  Reagovat

   

  se mohla taky paní redaktorka pídit po tom, proč tak rychle opustila místo ředitelky vysoutěžená ředitelka z Kostelce nad Vltavou. Její důvody okamžitého odchodu z místa byly zřejmě jiné, než jak byly prezentovány v MN. Důvody sdělila panu starostovi a tyto důvody o hospodaření ve školce byly závažné. Lidé si o tom cvrlikají v Milevsku a starosta dělá pořád mrtvého brouka. Kontrolní výbor si stěžuje, že nemá co na práci. Tak má možnost. Odchozí paní ředitelka jim informace jistě podá.

  Vloženo 16.10.2018 12:18:59

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace