Kdy a kam

 • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

  pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

 • Bookstart aneb S knížkou do života

  pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

  Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Martin Heřman: Pokud na Slavii předvedeme tohle, tak dostaneme desítku

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice ve středečním utkání potvrdili roli favorita a Litoměřice porazili 1:0, ale se svým výkonem nebyli vůbec spokojeni. „Asi jediné pozitivní, co si z utkání můžeme vzít, je zisk tří bodů. A ještě musím pochválit brankáře Davida Gábu, protože zachytal perfektně, jinak to byla skoro až ostuda. Dneska jsme si ani nezasloužili vyhrát,“ nebral si servítky útočník třetí formace Martin Heřman. „Řekli jsme si, že na Litoměřice od začátku vlítneme, abychom jim dali hned najevo, že si odtud body neodvezou, ale vůbec jsme to nezvládli. Naopak jsme byli od prvních střídání všude pomalejší a o krok pozadu, dostali jsme se zbytečně pod tlak, ani souboje jsme fyzicky nezvládali. Podle toho pak dnešní zápas vypadal.“


Nebyl dneska problém v podcenění papírově slabšího soupeře?

Nevím, před zápasem jsme si říkali, že Litoměřice podcenit nesmíme. Předtím jsme porazili tři soupeře z úplného čela tabulky, na které je samozřejmě jednodušší se vyhecovat a namotivovat, ale my jsme se upozorňovali na to, že ani dnešní zápas nebude jednoduchý. Místo toho pak vlezeme na led a předvedeme tohle. Dneska to bylo fakt špatný.

Vzhledem k tomu, co říkáte, asi chápete, že se tentokrát místy ozval i pískot z publika...
Jednoznačně, dneska jsme si to zasloužili. S výjimkou Davida Gáby se nikdo nemůžeme s čistým svědomím podívat do zrcadla a říct si, že jsme odehráli dobrý zápas. Dneska bylo fakt všechno špatně, tak zaplaťpánbůh, že jsme ubránili tři body.

Ve druhé třetině jste se dostal do samostatného úniku a mířil opět mezi betony, což se vám vyplatilo v sobotu proti Přerovu. Škarek byl ale pozorný. Vzpomněl jste si na tuto situaci?
Vzpomněl a na zakončení mezi nohy jsem si zase věřil, ale dneska jsem nemířil tak přesně. Asi to byla chyba. Kdybych na sobotní nájezd nemyslel, tentokrát bych zakončoval jinak, nejspíš bych střílel nahoru, protože brankář Škarek chodí hodně dolů a horní polovinu brány měl úplně volnou.

V sobotu jedete na led pražské Slavie, což by měl být soupeř, který vám bude vyhovovat více. Je to tak?
Rozhodně, ale my se každopádně musíme zvednout, protože pokud tam předvedeme tohle, tak dostaneme desítku. Musíme se z dnešního zápasu ponaučit, protože to se nesmí opakovat, ale jinak ho musíme hodit za hlavu a na Slavii nastoupit jako úplně jiné mužstvo.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • šimi 

  Reagovat

   

  Je to prostě jen sport, není každý den posvícení, ale ten výkon byla opravdu tragédie.

  Vloženo 21.1.2018 18:23:58

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace