Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Nadační koncert

    pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Hrají učitelé ZUŠ.

  • Návrat do hotelu Blackout

    pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Martin Jandus: Havířov je velký a silný soupeř, ale porazit můžeme každého

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jedenadvacetiletý talentovaný obránce Martin Jandus, který pod Černou věží hostuje z pražské Sparty, chytil svou šanci za pačesy. Pokud byly obranné řady ČEZ Motoru kompletní, občas na něho nezbylo místo v sestavě, ale v posledních zápasech podává při absenci zraněných zadáků Fillmana s Pavlinem vynikající výkony a říká si o výraznější ice time. Úterní porážku se Vsetínem (3:4) sice neodvrátil, ale do osobních statistik si připsal gól a asistenci. Teď už netrpělivě vyhlíží páteční start vyřazovací části Chance ligy proti Havířovu. „Hlavně u nich se hraje těžko. My ale po základní části víme, že můžeme porazit každého,“ uvědomuje si jeden z nejlepších bruslařů v týmu, kterého mohou trenéři využít v nouzi také do útoku.


Co rozhodlo o vaší dnešní porážce?
Že jsme dvakrát neudrželi vedení a nedokázali odskočit na rozdíl dvou branek. Místo toho nám Vsetín vždycky srovnal stav. A pak jsme měli docela dost přesilovek. Vyrovnané zápasy právě speciální formace rozhodují a my jsme si v nich dneska zápas prohráli.

V čem byl při přesilových hrách problém?
Těžko říct, sám na přesilovky nechodím. Holt musí kluci najít nějaký nový recept, jak přesilové hry zvládat.

Sám jste ale zaznamenal gól na 1:2. Padl z vašeho pohledu po chybě brankáře Gáby, jak se zdálo z tribuny?
Snažil jsem se podpořit útok a Martin Heřman mi hezky nahrál do jízdy. Byla to situace dva na dva, já viděl, že se ke mně obránce stahuje, tak jsem se snažil jen rychle a pohotově vystřelit nahoru. Puk před gólmanem možná zaplaval a skončilo to v bráně.

Před dnešním zápasem ještě nebylo jisté, koho dostanete do čtvrtfinále. Řešili jste to?
Ani ne, hlavně jsme chtěli dneska vyhrát, abychom byli druzí a měli výhodu domácího prostředí pro případné semifinále. Kdo na nás vyjde, to je celkem jedno. My po základní části víme, že můžeme porazit každého. Hlavně, že jsme v play off a teď už se ukáže, jaký jsme tým. Všechno ostatní se maže.

Nakonec na vás vyšel Havířov, jaký je to soupeř?
Velký a silný, ale taková je většina moravských týmů. Hlavně u nich se hraje těžko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace