Matka z Krumlovska neposílala syna do školy. Hrozí jí vězení
ČESKOKRUMLOVSKO – Obvinění z trestného činu ohrožování výchovy dítěte si vyslechla od českokrumlovských policistů jednačtyřicetiletá žena, která dlouhodobě neposílala svého syna do školy.
Škola i sociální pracovnice ženu opakovaně upozorňovaly, že svého syna do školy posílat musí. Ta ale nedbala a chlapec tak od září 2021 do ledna letošního roku ve škole zameškal nejméně 1 914 hodin.
„Ženě nyní v případě uznání viny hrozí u soudu trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do pěti let. Trestní stíhání je vedeno na svobodě,“ sdělil mluvčí českokrumlovské policie Miroslav Šupík.

Diskuse k článku