Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ples ZOD Čepřovice

  pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

  K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

 • Nathanika

  pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Město bude pronajímat bývalou pizzerii U Žáby

Bývalá pizzerie U Žáby , Autor: Markéta Snížková

Bývalá pizzerie U Žáby     Autor: Markéta Snížková

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Známá pizzerie U Žáby na Piaristickém náměstí bude mít nového nájemce. Objekt se konečně po dlouhých soudních sporech o ukončení nájmu uvolnil. Bývalá restaurace se bude pronajímat pro účely podnikání. Přihlášky na výběrové řízení mohou uchazeči podávat až do 15. února.

 

„Místo nebylo dlouho zcela vyklizeno, zůstala tam postavena pec od bývalého nájemce. Z toho nás i může napadnout myšlenka, že právě předchozí nájemce se také v nějaké podobě pod určitým subjektem nebo vlastním jménem přihlásí do výběrového řízení,“ řekl náměstek Tomáš Bouzek (TOP09).

Podle jeho slov město bude klást při výběru provozovatele důraz na dva veřejné zájmy. „Tím prvním je zvelebení a komfort pro občany a turisty na krásném historickém Piaristickém náměstí a našim druhým zájmem je, aby nedocházelo k porušování nočního klidu v dané oblasti, kde jsme dříve slýchali od místních stížnosti. Přál bych si provozovatele, který bude dodržovat obecně závaznou vyhlášku, aby byl zajištěn noční klid pro okolní občany.“

Náměstek pro investice Ivo Moravec (HOPB) vyjádřil názor, že by bylo dobré provázat pronajímaný objekt s pravidelnými farmářskými trhy, které se na Piaristickém náměstí konají každý čtvrtek a sobotu. „Jedná se o velmi zajímavý prostor u Piaristického náměstí, a jak všichni víte, probíhají tam trhy. Myslím si, že by bylo dobré, kdyby se tam podařilo vysoutěžit „něco“, co by mělo vazbu právě na ty farmářské trhy,“ zmínil Moravec.

Na radě města navíc Ivo Moravec ještě navrhl, aby byl stávající prostor bývalé restaurace nekuřácký, což s pokývnutím kvitoval i náměstek Bouzek. Ten však i dodal, že prostor nemusí být znovu restaurací. „Záměr pronájmu je vypsán široce pro účely podnikání, může tam být i něco jiného než restaurace. Uchazeči budou uvádět nájemné, které by byli za prostor ochotni platit, to ale nebude zdaleka jediné kritérium, dle kterého se pak budeme rozhodovat. Přihlédneme také k podnikatelským záměrům,“ uvedl Tomáš Bouzek.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jan 

  Reagovat

   

  Stížnosti od místních ?

  Vloženo 15.1.2015 14:21:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace