banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Město Písek vypsalo soutěže na podobu a využití území po kasárnách. V zadání je sportovní hala

Bývalé kasárenské budovy už se podařilo odstranit.

Bývalé kasárenské budovy už se podařilo odstranit.

PÍSEK - Jedna z posledních nevyužitých lokalit v blízkosti širšího centra Písku má nakročeno k získání nové tváře. Na urbánní řešení prostoru po bývalých Žižkových kasárnách a jeho využití totiž město vypsalo developerskou soutěž i poptávkové řízení mezi projektanty.

 

Cílem je získat územně plánovací rozvahu urbánního řešení lokality o rozloze kolem devíti hektarů. Ta by měla obsahovat umístění areálu víceúčelové sportovní haly, základní dopravní skelet území včetně napojení na silnici I/20, páteřní trasování inženýrských sítí a jejich propojení se stávající systémy,“ přibližuje zadání Václav Filip z odboru investic a rozvoje. Zpracovatelé musí své návrhy odevzdat do 22. srpna. Komise následně vybere jeden návrh budoucího řešení lokality Žižkových kasáren z developerské soutěže a jeden návrh řešení z poptávkového řízení mezi projektanty. Obě varianty budou předloženy ke schválení radním a následně zastupitelstvu. To rozhodne o vítězi. Soutěž bude tedy probíhat formou dvou samostatných částí.

Jde nám o to, aby lokalita někdejších kasáren konečně po dlouhých letech ožila a přirozeně navázala na městský obytný prostor,“ říká místostarosta Josef Knot. Připomíná tak několikaleté období, kdy město vedlo soudní spor se soukromým investorem, jenž zde svého času sliboval stovky bytů a obchodní centrum, plány však nikdy nezrealizoval. „Jakmile se podařilo pozemek získat zpět do majetku města, bylo třeba se o něj postarat. Zchátralé vojenské objekty jsme vloni nechali zdemolovat, na podzim byla plocha kompletně vyčištěna. Vypsání soutěže je dalším nezbytným krokem k rozvoji celého území. Těší nás, že jedním z členů komise pro posuzování nabídek je také architekt Josef Pleskot,“ doplňuje místostarosta.

Prostor bývalých Žižkových kasáren v Písku je rozdělen na několik částí. V první z nich se již podařilo vybudovat moderní technologické centrum a sídlí tu také nová psychiatrická léčebna. Ve druhé se plánuje výstavba sportovní haly za sto milionů korun. „Třetí, severní část, je dosud předmětem soudního sporu města Písku se společností Žižkov center o platnost nájemní smlouvy,“ vysvětluje Václav Filip poněkud složitou situaci, která dosud rozvoj území komplikovala. „I v případě, že by město spor s nájemcem nevyhrálo, smlouva končí v červnu 2019. Pak bude nájemce povinen objekty vyklidit.“

 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jan 

  Reagovat

   

  Plavečák se stejně stavět nebude,za ty peníze to nikdo stavět nebude !

  Vloženo 17.5.2018 12:09:18

 • písečák 

  Reagovat

   

  Aneb, jak se z města, které mělo na účtu solidní finanční "polštář" stalo během jednoho volebního období město, které si bude muset půjčovat. Bravo páni konšelé!

  Vloženo 17.5.2018 11:03:55

  • Radek 

   Reagovat

    

   Přesně tak, byli jsme bohaté město a teď se takhle zadlužujeme. Podívejte se, kolik peněz se přidalo za tohoto "režimu" příspěvkovkám města. Je to do nebe volající.

   Vloženo 17.5.2018 17:45:48

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace