Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

  středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

 • Toulky za poznáním Severní Korea

  středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Milevská radnice dostala vyčítavý vzkaz. Bude v Táboře víc strážnic? O strakonických volbách rozhodne Ústavní soud. Jak hodnotit Pískoviště?

 Autor: Jihočeské týdeníky

    Autor: Jihočeské týdeníky

O VAŠEM REGIONU – Dnes 22. května vyšla nová čísla čtyř týdeníků našeho vydavatelství – Píseckých postřehů, Týdeníku Táborsko, Milevských novin a Týdeníku Strakonicko. Jako při každém jejich vydání je jejich obsah důkazem, že jejich reportéři žijí s vámi ve vašem regionu a přichází za vámi s tím, co je dobré vědět o tom, co děje ve vašem okolí.

 

Milevským novinám neuniklo, že skupina obyvatel napsala pro milevskou radnici vyčítavý vzkaz na zrušený mlékomat. Postrádanému mlékomatu i nevítané soše, kvůli které dostal původně mlékomat výpověď, se týdeník věnuje zevrubně. Milevsko také koupilo pozemky pro rozhlednu. V čerstvém vydání se dozvíte víc. - Na sportovních stránkách Milevských novin naleznete třeba reportáž z cesty pro medaili na mistrovství republiky v podání milevské moderní gymnastky Ludmily Korytové. A na zoubek se podíváme také fotbalistům FC ZVVZ Milevsko, kteří se skoro po měsíci vrátili na domácí trávník, ale vyhrát nedokázali, když zahodili i pokutový kop.

Muže v náborových testech k městské policii zastiňují ženy, všímá si toho Týdeník Táborsko. Kam to asi povede? Kontrola ministerstva vnitra odhalila nedostatky na soběslavském městském úřadu. Dočtete se jaké. Čtenáři píší o peticích k chýnovskému obchvatu a k problému na Svaté Anně. Nechybí informace o uchazečích na funkci jednatele Správy lesů. - Sportovní rubrika přináší obsáhlé informace o nepovedeném utkání druholigového Táborska se Sokolovem. Boj o záchranu tak potrvá až do posledního kola. Ve sportovní rubrice si také poprvé přečtete podrobněji o okresních fotbalových soutěžích. Vyrazili jsme na souboj o první místo mezi Roudnou a Červeným koněm z Tábora.

Týdeník Strakonicko se podrobně věnuje aktuálnímu rozhodnutí Krajského soudu v Českých Budějovicích, kterým volby znovu zrušil. Strakonická Veřejnost ale využívá svého práva a podává znovu stížnost k Ústavnímu soudu. Proč to dělá? Strakonická základní umělecká škola vystavuje a chystá velkolepý koncert Cesta kolem světa. Kde všude jsou k vidění práce jejích žáků? Strakoničtí běžci ukázali, že mají dobré srdce. Zúčastnili se šestého ročníku závodu Vltava Run, štafetový tým absolvoval trať podél řeky Vltavy, jejíž délka čítala 367 kilometrů, v čase 27 hodin, 39 minut a 48 sekund. V rozhovoru zjistíte, že podmínky byly nelehké, ovšem následná radost z obrovského úspěchu bezmezná. - Ligové týmy strakonické házené odehrály své poslední zápasy v sezoně. Všechny se doma rozloučily vítězně. Jaké konečné příčky obsadily?

Týdeník Písecké postřehy se v titulním článku zabývá schvalováním městské dotace pro neziskovou organizaci Naděje, která v Písku provozuje centra pro sociálně vyloučené lidi. Na jednání zastupitelstva se o tom živě diskutovalo. Na co organizace potřebuje peníze navíc? Kdo ze zastupitelů to nejvíc kritizoval? Čtěte v novinách. Tam také nabízíme rozhovor s organizátorem protivládních demonstrací v Písku Tomášem Úlehlou, ředitel Sladovny Adam Langer hodnotí letošní akci Pískoviště a nechybí třeba ohlédnutí za českým šampionátem v Line dance. - Mladí basketbalisté znovu mistry. Házenkářky se rozloučily vítězstvím. Hokejbalisté mohou v sobotu zaútočit na mistrovský hattrick.

Společný Magazín Jihočeských týdeníků přináší rozhovor se strakonickým kuchařem Pavlem Drdelem o tom, jak se mu vaří v televizním pořadu Sama doma. Dozvíte se, kdo vyhrál lístky na Alexandrovce a kdo si pojede užívat na Svachovku! Se zástupci Agentury Cyklistika mluví sportovní redaktor Josef Janda o plánovaném MS v cyklokrosu, kterému není část táborských radních nakloněna.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Roman 

  Reagovat

   

  Ptát se pořadatele Pískoviště na hodnocení akce je nesmysl. To je jasné, že neřekne že to byl průser průserů. A byl.

  Vloženo 23.5.2019 22:00:43

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace