Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

70 + 70. Dva skorosedmdesátníci se znovu potkali po více než 50 letech

Oba skorooslavenci. Ladislav Kalina oslaví sedmdesátiny 9. července, Vlasta Štegerová 22. srpna.

Oba skorooslavenci. Ladislav Kalina oslaví sedmdesátiny 9. července, Vlasta Štegerová 22. srpna.

MILEVSKO - Galerie M v historické budově čp. 1 v Milevsku nabízí od čtvrteční vernisáže společnou výstavu dvou výtvarníků, kteří zakrátko oslaví 70. narozeniny a uprostřed pilné práce se k tomu hlásí. Táborské fotografky Vlasty Štegerové a bývalého milevského starosty Ladislava Kaliny, který se věnuje grafice. Narozdíl od své ženské spoluvystavovatelky, která fotí od dětství, propadl výtvarnému umění až ve zralém věku.

 

Vernisáž byla zajímavá - jednak tím, že Ladislav Kalina odhalil příběh prvního setkání s Vlastou Štegerovou v táborském ateliéru Josefa Šechtla. I tím, že nadaná milevská klavíristka Petra Kalinová, která je často zvána, aby zahrála na vernisáži, tentokrát hrála svému dědečkovi. 

Vlasta Štegerová se svěřila, jak objevila kouzlo digitálního fotoaparátu a před třemi lety i počítačového programu Zoner. "Desetiletí jsem fotila na film a trávila nekonečně hodin ve tmě a chemických výparech fotokomory. Teď sedím u počítače a otevřeného okna. Pohodička," zmínila fotografka. 

Ladislav Kalina zas přidal, proč suchou jehlou ztvárnil právě kliky univerzity ve slovinské Lublani. A proč přestal dělat péefky. 

To všechno si přečtou čtenáři Táborska a Milevských novin ve středu. Dnes nabízíme něco z atmosféry vernisáže. 

Výstava potrvá do 30. července a otevřena je denně kromě pondělí, i o víkendech. 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace