Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Blog: Historický úkol nových generací?

Celé generace snad od pravěku nenechaly na těch předchozích nitku suchou. Jasné světlo do tohoto nesmrtelného problému vnesl až Richard Tesařík z Yo Yo Bandu svým nezapomenutelným bonmotem: Každá generace má jediný historický úkol - nasrat tu předchozí! To se celkem spolehlivě daří.

 

Ondyno zastoupila skupinka šesti či sedmi dvanácti až třináctiletých prepubertálních jedinců dveře jistého táborského supermarketu a zuřile komunikovala mobily. Podotýkám, že to byli vesměs blonďatí kluci a dva z nich vypadali jako Afghánci nebo česky komunikující Romové. Požádal jsem o status bezpečného průchodu a ten nejčilejší mne poslal slovy „neotravuj, vole", naštěstí pouze do pomyslného bezpečného přístavu mého invalidního důchodu. Poté zaujal boxerský postoj a vyslovil cosi odposlechnutého z béčkových filmů: „Tak teda pojď!"

Rozhodně nechci rozebírat příčiny eskalujícího generačního problému, rostoucích vulgarit a arogance tam, kde bychom je dříve nečekali. Ba ani úlohu rodiny, školy či společnosti a práce v polidštění nedostatečně společensky vyvinutého primáta.

I kdybych po výchovném záhlavci, který jsem měl v úmyslu přiložit zdravou levou rukou, přežil evidentní úmysl party mne lynčovat, určitě by nebyl tento výchovný akt akceptován orgány činnými v trestním řízení. Dovedu si představit několik trestných činů a přestupků. Násilí vůči nezletilému, rasově motivovaný čin, neadekvátní použití násilí, případně výtržnictví na veřejnosti.

Takže jsem se otočil a odešel za svou nekonfliktní sbírkou endemických lužních motýlů z okolí Vlkova s vědomím, že Tesařík definoval velmi výstižně v úvodu zmíněný současný generační status quo.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • nick 

  Reagovat

   

  asi tak, souhlas

  Vloženo 19.2.2020 13:15:08

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Procento blbců je v populaci zhruba konstantní v čase, tak jste holt zrovna narazil na ty blbce.

  Vloženo 18.2.2020 20:11:27

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace