Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Myslivecký ples

    sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

  • Retro disco s Milošem Zemanem

    sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Burza práce nabídne volná pracovní místa nezaměstnaným i budoucím absolventům

AKTUALIZOVÁNO - 10.11.2015 10:55

SEZIMOVO ÚSTÍ - Informačně vzdělávací středisko Jihočeského kraje (IVS) sídlící v prostorách střední školy, centra odborné přípravy v Sezimově Ústí připravilo ve spolupráci s úřadem práce a oblastní hospodářskou komorou „Burzu práce“, která se koná dne 11.11.2015 v Sezimově Ústí, Pionýrů 499 od 9:00 do 13:00 hodin.

Jedná se novou aktivitu, při které významní zaměstnavatelé z regionu táborska budou nabízet volná pracovní místa a přímo povedou pracovní pohovory se zájemci. Ty zajistilo IVS z řad nezaměstnaných za pomoci úřadu práce. Zájemcům stačí se na burzu zaregistrovat, přinést si svůj životopis a absolvovat pohovory u vybraných zaměstnavatelů. S přípravou na pohovory si nemuseli dělat starosti, neboť poradkyně IVS je na ně individuálně připravily a pomohly i se životopisem.

Vedoucí úřadu práce v Táboře nejdříve podá všem firmám informace o možnosti získání finanční podpory na mzdové prostředky z evropských fondů a projektů realizovaných úřadem práce. Poté proběhnou pohovory firem se zájemci o volná pracovní místa.

Burzy se zúčastní devět firem – Kovosvit MAS Sezimovo Ústí,  KOH-I-NOOR  Mladá Vožice, MADETA Planá n/L., RM GASTRO Veselí n/L., MICRO-EPSILON  Bechyně, LAUFEN BECHYNĚ, BRIKLIS Malšice, SC Metal Tábor a SILON  Planá n/L. Firmy nabídnou přes 100 volných pracovních míst ve více jak padesáti pracovních pozicích. Největší poptávka bude po technických profesích – zámečník, elektrikář, obráběč kovů, montér technolog, dělník ve výrobě, ale i skladník, operátor linky, směnový mistr a další. Ze strany uchazečů o práci je zájem o účast, burzy se navíc zúčastní i žáci střední školy, aby navázali kontakty se svými potenciálními budoucími zaměstnavateli. Někteří zaměstnavatelé budou také nabízet žákům školy možnost získat od nich stipendia na studium vybraných technických oborů.

Kromě burzy práce se IVS věnuje i dalším činnostem – poskytuje vzdělávání a rekvalifikace, individuální poradenství v oblasti uplatňování se na trhu práce, kariérové poradenství ale také zprostředkovává zaměstnání pro zaměstnavatele i klienty, kteří mají zájem práci získat. V oblasti uznávání celoživotního učení realizuje zkoušky 25 profesních kvalifikací zaměřené zejména na strojírenství a elektrotechniku ale i skladového hospodářství.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace