Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Celý tento týden bude patřit vědě a technice

JIŽNÍ ČECHY – Až do neděle 11. listopadu pokračuje 18. ročník největšího vědeckého festivalu Týden vědy a techniky, který pořádá Akademie věd ČR po celé republice, tedy i v jižních Čechách. Festival začal toto pondělí.

 

Týden vědy a techniky nabízí návštěvníkům bohatý program – přednášky, prohlídky laboratoří pracovišť Akademie věd ČR, filmová promítání, divadelní představení, výstavy, science show a mnoho dalšího. Na všechny festivalové akce je vstup zdarma. V Jihočeském kraji se hlavní program koná v Českých Budějovicích, řada akcí je vhodných jako školní program. Jihočeské akce najdete zde: http://www.tydenvedy.cz/program/#c=21&a05[]=2.

Letošním tématem festivalu je období 1918–2018: Století české vědy. Spolu s vědci tak mohou návštěvníci objevovat, jak věda vypadala před sto lety při vzniku Československé republiky a jak se vědní obory od té doby vyvinuly.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace