Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Česká inspekce životního prostředí odkládá ohlašovací povinnost

PRAHA - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) požádalo s ohledem na nouzový stav o pardon instituce, které ze zákona ukládají sankce. Blíží se totiž termíny, do nichž má mnoho soukromých i veřejných subjektů povinnost ohlašovat příslušným úřadům některé skutečnosti týkající se životního prostředí, například roční zprávy o plnění povinností zpětného odběru elektroodpadu, baterií a pneumatik a další souhrnné údaje podle zákona o odpadech či množství některých specifických znečišťujících látek vypuštěných do ovzduší atp. (tzv. ohlašovací povinnost). Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) této žádosti vyhoví. Ohlašovací povinnosti se pro soukromou i veřejnou sféru odkládají o tři měsíce

„Plně souhlasíme s vyjádřením ministra životního prostředí, že v současné nelehké situaci nejsou mnohé subjekty, ať ze soukromé, či z veřejné sféry, schopny z objektivních důvodů splnit řadu administrativních povinností v zákonem stanoveném termínu. ČIŽP nebude ukládat sankce subjektům, kterým se nepodaří v zákonné lhůtě učinit ohlašovací povinnost a při zjištění nesplnění těchto povinností, které dopadají na subjekty v měsících březen a duben 2020, bude postupovat v souladu s žádostí MŽP," řekl Erik Geuss, ředitel České inspekce životního prostředí.

V praxi to znamená, že subjekty (typicky průmyslové provozy, živnostenské provozovny, ale i školy nebo obce) mají na splnění ohlašovací povinnosti o tři měsíce navíc.

 

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • Vzduch 

    Reagovat

     

    Vzhledem k tomu, že termín podání (např. "ovzduší") je zákonem stanoven na 30.3. - tak už stejně asi mnozí podali (my předevčírem). Asi s tím mohli přijít dřív, aby se posledních několik dní mohli lidé věnovat něčemu užitečnému. Na třetí stranu-všechno stejně už bylo spočítáno v lednu a únoru, tak v březnu šlo "jen" o vyplnění formulářů pro ISPOP.

    Vloženo 19.3.2020 13:08:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace