Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Chcete vyrazit na českokrumlovskou točnu na Rusalku? Máme pro vás vstupenky

ČESKÝ KRUMLOV - V úterý 4. srpna uvede soubor opery Jihočeského divadla první z letošních šesti repríz opery Rusalka před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Nejlyričtější dílo Antonína Dvořáka o nesplnitelné touze nezazní lépe nikde jinde než v českokrumlovském zámeckém parku před točnou, kde má již víc než půlstoletí své domovské právo. Opera Rusalka je pro svět českým kulturním klenotem – nejen pro úchvatnou hudbu, ale i pro svůj symbolický příběh o vítězství síly lásky a oběti.

Současné ztvárnění tohoto hudebního klenotu mělo svou premiéru v roce 2014 v režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery Jihočeského divadla Maria De Rose s vynikajícím česko-slovenským pěveckým obsazením. Operní soubor Jihočeského divadla měl tu čest připravit tuto inscenaci vloni v rámci Roku české hudby.

 Poprvé se Rusalka před točnou a rokokovou Bellarií objevila už při III. ročníku tehdejšího Jihočeského divadelního festivalu v roce 1960, orchestr ještě seděl pod Bellarií a točna se nehýbala, přesto se tato opera hrála i příští rok s obrovským úspěchem

 Současná pátá inscenace Rusalky je úchvatnou metaforou o smrtelnosti člověka a nesmrtelnosti přírody. Autor hudebního nastudování Mario De Rose v ní respektuje Dvořákem naznačené úpravy a redukce. Spolu s dalšími drobnějšími úpravami zohledňujícími plenérovou produkci opery tak diváci Rusalku uslyší přibližně ve 2 hodinách a 20 minutách.

 Termíny představení před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově:  4. - 9. 8. 2015, 21:00 h.

Připravili jsme pro vás soutěž o dva lístky na Rusalku. Chcete je získat? Soutěžní otázku a podmínky samotné soutěže hledejte ve všech tištěných novinách.

Minulý týden jsme se ptali na to, ve kterém roce mělo Labutí jezero v Moskvě svoji velkou premiéru. Správná odpověď je rok 1877. Vylosována byla a dvě vstupenky na Labutí jezero získává Lucie Kadaňová z Katovic. Nadšené a překvapené čtenářce moc gratulujeme a přejeme, ať se jí představení líbí.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace