Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Festival vína slaví 600 let Tábora výletem do podzemí i premiérou filmu Bobule3

Táborský festival vína se připojí k oslavám 600 let od založení Tábora. Milovníky vína a historie vezme dvakrát na Putování po historických sklepech, kde budou moct ochutnat kvalitní vína od předních moravských vinařů. Nebude chybět ani velký košt a kulturní vyžití.

První výlet po sklepech se koná v sobotu 7. března od 11 hodin a nabídne to nejlepší z Dunajovských kopců, návštěvníky středověkých sklepení tak čekají vinaři jako Volařík, Šebesta, Mlýnek, Kadrnka, Baláž, Mikrosvín a další. Druhé putovaní se uskuteční v sobotu 4. dubna a zaměří se na to nejlepší z prestižní soutěže Salon vín.


"Obě putování nabídnou dvanáct zastávek a pokaždé návštěvníci objeví nové sklepy a v nich i vinaře a vína. Těch budou moci ochutnat přes 120 druhů," říká ředitel festivalu Jiří Blafka.


Předprodej vstupenek na obě akce probíhá na webu www.festivalvina.cz, kde zájemci najdou i podrobný program. V ceně vstupenky je festivalová sklenička a kapsička na ni, ochutnávky vína, láhev minerální vody, mapa se sklepy, komentovaná prohlídka táborského podzemí ve spolupráci s Husitským muzeem i následná afterparty s kapelou Napříč a vinaři.


Na Táborském festivalu vína nepřijdou lidé také o oblíbenou Velkou ochutnávku vín. Sál Hotelu Palcát bude 21. března od 13 hodin opět nabitý víny od 20 předních vinařů Moravy i Čech. Návštěvník ochutná na stáncích přes 200 vzorků vína, stejně jako je to při moravských koštech. Nebudou chybět ani řízené degustace, při nichž se zájemci potkají s vinaři v soukromí. Vína na velkém koštu představí například vinařství Vican, Hruška, Kořínek a Trávníček, Hnanice a další.

Vadné víno? Už ne!

Pro ty, kteří se chtějí o vínu něco dozvědět a chtějí ho umět poznat a ochutnávat, je připraven degustátorský kurz s letošním vítězem ankety Sommeliér roku, profesorem Kamilem Prokešem. "Kurz je určen všem zájemcům, ale pro studenty nejen gastronomických oborů jsme připravili zvýhodněné vstupenky. Chceme, aby v restauracích pracovali lidé, kteří například poznají, když je víno vadné," dodává Blafka. Nenechal by si ujít degustaci s vítězi soutěže Salon vín, snoubení vín a pokrmů ze sýrů u Martina Svatka či zábavní a interaktivní večeři s detektivkou v Thiru, degustaci naslepo s australským vinařem, vegemánii, nebo nejlepší vína z Hustopečska se sommeliérkou Dášou Fialovou.

Premiéra filmu Bobule3

Návštěvníci nepřijdou ani o kulturní zážitky.Kromě Divadla Járy Cimrmana festival potěší milovníky divadla Jaroslavem Duškem se všemi Dohodami i besedou, přijede Petr Nárožný se Simonou Stašovou a hrou Poslední ze žhavých milenců či Ondřej Vetchý s hrou Prachy!!! Hudbou osvěží písničkář Pokáč nebo zpěvák Dan Bárta s Illustratosphere a novou deskou Zvířený prach. Novinkou pak bude premiéra filmu Bobule3, na níž návštěvníci ochutnají vína z filmu a potkají se s tvůrci i herci filmu. Vinař a producent filmu, letošní vítěz soutěže Vinařství roku - vinařství Vican na festivalu zůstane i další den a se zájemci povečeří u šéfkuchaře Martina Svatka.
Více o programu a vstupenkách Táborského festivalu vína se dozvíte na webu www.festival-vina.cz, kde je novinkou blog, facebooku @festivalvin nebo instagramu #taborsky_festival_vina.
David Peltán/pi

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace