Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Florbal: Jedna výhra nestačila. Milevský dorost se vrací do druhého koše

MILEVSKO – Dorostenci FBC Došwich Milevsko sehráli tuto sobotu zbývající dva zápasy prvního koše prvoligové tabulky, skupiny C. Po prohře s Chodovem (1:5) a remíze s plzeňskou Slavií (5:5) tentokrát přivítali soupeře, se kterými bojovali o udržení v elitním koši – pražské Panthers a plzeňskou Florbalovou školu. Klíčový zápas přišel hned dopoledne, kdy zdecimovaný tým mimo jiné bez nemocného lídra Lukáše Trojáčka nestačil ve vyrovnané bitvě na Panthers 6:7. Následovala jednoznačná výhra nad suverénně posledním týmem FBŠ Plzeň 14:5, když domácí rozhodli už v první třetině (7:0). Ani to ale nakonec svěřencům trenérů Dolejše a Plochy nestačilo.

Po zranění dalšího hráče z už tak dost zdecimovaného týmu přitom Došwiháci dohrávali pouze v osmi lidech. Někteří z nich navíc hned po utkání jeli hrát ještě večerní zápas do Prahy za juniory. Na záchranu v elitním koši výhra nad Plzní v součtu skóre o jediný gól nestačila. Poslední kolo, které vždy čítá čtyři zápasy v pětičlenné skupině systémem každý s každým, tak Došwiháci stráví ve druhém koši. Po skončení základní fáze prvoligové soutěže bude následovat na závěr sezony ještě nezbytné play off, do kterého ale vstoupí všechny celky z obou výkonnostních košů.

Milevsko – Panthers Praha 6:7 (1:4, 3:3, 2:0). Branky: Loskot 2, Šobek, Kolář, Kotrba, Šanda. Rozhodčí: Draxler – Plocha. Vyloučení: 0–0. Využití: 0–0.
Milevsko – FBŠ Plzeň 14:5 (7:0, 5:4, 2:1). Branky: Kotrba 3, Loskot 3, Šanda 2, Kolář 2, Štván, Prčík, Lípa, Prokop. Rozhodčí: Koutník – Plocha. Vyloučení: 2–1. Využití: 1–1.

Další podrobnosti ze zápletky posledního kola přineseme ve středečních Milevských novinách. Tam naleznete také krátký rozhovor s trenérem Lukášem Dolejšem, který rozklíčuje příčiny těsné porážky s Panthers Praha a prozradí, jak motivoval své svěřence ve druhém utkání, když bylo rozhodnuto už po první třetině. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace