Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Fotograf Honza Škrle – 66 let na světě, 50 let v novinách

Fotograf Honza Škrle. , Autor: Jan Petráš

Fotograf Honza Škrle.     Autor: Jan Petráš

JIŽNÍ ČECHY - Ať je horko nebo zima, prší nebo praží sluníčko, na jihočeských sportovištích se se stoprocentní jistotou objeví fotograf Honza Škrle. Chvíli ho vidíte postávat u čáry nebo u lavičky hráčů, zaměřovat objektiv, pak pozorně prohlížet snímky. A můžete si být jistí, že ty záběry, které vybere a nabídne novinám, budou opravdu špička.

Zmáčknout spoušť v pravou chvíli, předvídat události na hřišti, neostýchat se fotit emoce v tvářích hráčů. A zprostředkovat je čtenářům. Kromě toho je Honza Škrle chodící encyklopedií o jihočeských hráčích, trenérech, funkcionářích i rozhodčích z celé plejády sportů. A vždycky ochoten podat pomocnou ruku a poradit mladším kolegům.

Dá se tušit, že nejvíc sportovní fotograf Honza Škrle nafotil fotbalu. Málokdo ví, že ale nejradši fotí házenou. Prý se tam na hřišti neustále něco děje.

 

Dít se bude na jihočeských sportovištích pořád hodně. Tak ať je Honza Škrle, v sobotu 17. května čerstvý šestašedesátník, ještě dlouho u toho. Ani my v Jihočeských týdenících si bez něj jihočeský sport neumíme představit.

 

Libuše Kolářová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace