Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Francie bez turistů? I někteří Jihočeši mění cíl své dovolené

JIŽNÍ ČECHY - Mnoho lidí mění po nedávných teroristických útocích v Paříži cíle svých dovolených. Zeptali jsme se v několika jihočeských cestovních kancelářích, jestli se i Jihočeši obávají na zájezd do Francie vydat. Někteří prodejci tvrdí, že poptávka po oblíbené evropské zemi skutečně poklesla. Jiní žádné výkyvy nezaznamenali. Zájem o arabské země je prý pořád stejný.

 

„Zájem skutečně ustal. Už koupené zájezdy sice lidi neruší, ale nikdo nepřichází koupit nové. Ani poznávací ani pobytové. Přitom o jarní zájezdy do Francie byl vždycky zájem. Uvidíme, jak to bude dál. Možná, až ustane ten hlavní mediální zájem, tak se to zase zlepší. Stejně nikdo neodhadne, kde teroristi případně udeří,“ sdělila Jarmila Čepová, majitelka českobudějovické cestovní kanceláře Máj. Dodala, že zájezdy do arabských zemí, hlavně  do Egypta, se prodávají pořád stejně.

Podobně odpověděla i pracovnice jedné písecké cestovní agentury: „Francii teď moc neprodáváme. Když už, tak jde o lyžařské zájezdy, ale ani o ně není zas tak velký zájem. I když je pravda, že pobytové zájezdy do Francie jdou většinou víc na odbyt na jaře. Tak uvidíme.“

Naopak ředitel marketingu cestovní kanceláře Čedok Tomáš Brejcha tvrdí, že teroristické útoky poptávku klientů nijak neovlivnily. Zájezdy se podle něj prodávají ve stejné míře jako předtím. „U nás je prodej srovnatelný s minulým rokem. Rozhodně zájem nepoklesl. Paříž patří mezi stěžejní metropole a třeba zájezd na Valentýna se prodává stejně. Ani se klienti na situaci ve Francii neptají,“ sdělil. Dodal, že se stejně jako vloni prodávají i zájezdy do arabských destinací. „Řekl bych, že třeba u Egypta je narůstající tendence. A například Dubaj se prodává stejně jako vloni,“ podotkl.

A co vy? Jaké volíte destinace? A jak se o nich rozhodujete? Podělte se s námi o názor.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace