Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hasiči z Níkovic slavili 120 let sboru se sousedy

HREJKOVICE - Na hřišti v Hrejkovicích v sobotu slavil 120 let od svého založení sbor dobrovolných hasičů z Níkovic. Byli u toho i hasiči z Hrejkovic a Pechovy Lhoty, vesnic, které pod hrejkovickou obec také patří. A také spřátelení hasiči ze Kbel. Ti před časem přenechali níkovickým hasičům zásahové vozidlo, když sami dostali nové. A nyní přivezli jako dárek dárkovou kazetu s hasičskou sekyrkou. K oslavě patřilo připomenutí historie sboru, ocenění členů na slavnostním nástupu a také originální hasičská soutěž.

 

Sbor vznikl v roce 1899 a ještě v témže roce vyjížděli hasiči z Níkovic k požáru v Jenšovicích. Od tamního starosty Františka Vorla pak dostali odměnu pět zlatých. Později vznikla i ženská část sboru a v roce 1927 hasiči dokonce hráli divadlo. V současné době má sbor 28 členů, starostou je Jaroslav Hanák a velitelem Petr Król. Při slavnostním nástupu obdrželi dlouholetí členové sboru ocenění okresního sdružení hasičů a další aktivní členové pak ocenění od vlastního sboru. Josef Novák a Jan Vyštejn jsou členy sboru už 40 let, Josef Čapek, Petr Mareš starší a Pavel Vlk 30 let. 

Hasiči z Níkovic během 120 leté historie pomáhali u řady požárů, ale také při povodních. Podílejí se i na kulturních a dalších akcích. 

Originální požární útok, který připravili na oslavu, všechny pobavil. Odstartovat na základnu mohli členové soutěžních týmů teprve poté, co bez použití rukou zlikvidovali balonky, které měli uvázané zezadu k opasku. Soutěžilo celkem osm ženských, mužských a seniorských týmů. Jako první šly na start níkovické ženy a po nich už to měly všechny týmy o něco snazší. Jejich členové mohli okouknout fígle, jak se postarat o prasknutí balonku. I tak ale někteří přišli s neotřelými nápady jako třeba vrhnout se na zem...

V Milevských novinách prozradíme, jak to celé dopadlo, i kde se vzal nápad s balonky. Také ten totiž vznikl velmi kuriozně. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace