Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Cestovatelská beseda - Transsibiřská magistrála

  pondělí 17.2 18:00 - Klub pod kinem, Vyšší Brod

  Vyprávění - promítání.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hejtman útok přežil. Ale jen díky nepřítomnosti některých svých odpůrců

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Přestože se koaliční jednání k bodu o hejtmanově chalupě na Lipně protáhlo o půlhodinu, nepřišli koaliční partneři z ČSSD, ANO a Jihočechů 2012 se společným závěrem. Radka Maxová z ANO předložila k hlasování návrh, že zastupitelstvo považuje z morálního hlediska za nepřijatelné, aby člen představenstva organizace zřizované krajem budoval nemovitosti pro vrcholové představitele Jihočeského kraje. Dále navrhla doporučit radě kraje zabývat se na nejbližším zasedání personálními změnami ve vedení nemocnic. Předseda představenstva akciové společnosti Jihočeské nemocnice je totiž zároveň v čele představenstva všech jednotlivých nemocnic. A pobírá celkem osm odměn, které jsou 1,4 násobkem průměrného platu primářů daných nemocnic. Průměrný plat primáře například v českobudějovické nemocnici představuje 78 tisíc korun. ODS v dopolední diskusi argumentovala, že do funkce s těmito královskými příjmy instaloval Martina Bláhu právě hejtman Zimola. ČSSD oponovala, že ve funkci je od roku 2008, kdy v koalici byla ČSSD právě s ODS. Návrh ke hlasování tedy podalo jen hnutí ANO. Zbylí dva koaličn partneři z ČSSD a Jihočechů se s ním neztotožnili, jak vyplynulo i vzápětí z hlasování.

 

Před hlasováním navrhl zastupitel Jiří Fišer (Jihočeši 2012), aby se o těchto dvou bodech hlasovalo odděleně. K tomu došlo, neprošel však ani jeden návrh Radky Maxové. Ještě před hlasováním sdělil Jan Bartošek z KDU-ČSL, že podle lidovců jde primárně o střet zájmů a jen doufá, že členové hnutí ANO budou měřit stejným metrem nejen na krajské, ale i celostátní úrovni. Mínil tím záležitosti předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, o kterých se bude jednat ve sněmovně.

Aby oba návrhy Radky Maxové prošly, bylo zapotřebí 28 hlasů. První návrh ale dostal jen 26 hlasů a druhý ještě o hlas méně. Přítomno bylo 50 členů z 55 členného zastupitelstva.

Hejtman Jiří Zimola a jeho náměstek Jaromír Slíva ale vyklouzli před morálním apelem i před nutností reorganizovat vedení Jihočeských nemocnic doslova myší dírou. Ve chvíli hlasování totiž nebyli přítomno dva zastupitelé z klubu Pro jižní Čechy - Pavel Klíma a Josef Knot, ale také dva lidovci Pavel Talíř a Jaromír Talíř. Oba jejich kluby přitom hlasovaly pro návrh podaný Radkou Maxovou a dá se předpokládat, že potřebné dva nebo tři hlasy by se mezi chybějícími zastupiteli našly.

V prvním usnesení, kde bylo označeno za nemorální, že předseda představenstva Jihočeských nemocnic Martin Bláha staví na svém pozemku na Lipně i dva domky, jejichž majiteli a jeho sousedy se posléze stanou Jiří Zimola a Jaromír Slíva, se hlasovalo takto:

pro - všichni zastupitelé ANO a ODS, celkem 20 hlasů, dále Zuzana Roithová a Jan Bartošek z KDU.ČSL, Tomáš Bouzek, Jiří Švec a Ivo Moravec z klubu Pro jižní Čechy a v tomto případě i jeden člen koalice - táborský starosta Jiří Fišer. Celkem 26 hlasů.

Proti byli zastupitelé z ČSSD kromě Miroslava Jocha, který se hlasování zdržel. Proti hlasovali i samotní aktéři - Jiří Zimola a Jaromír Slíva. Neriskovali tím, že by se ve své vlastní věci hlasování zdrželi. Hlas proti přidal Pavel Hroch z Jihočechů. Proti bylo celkem 14 hlasů.

Hlasování se zdrželi všichni komunisté, Pavel Pavel a Martin Doležal z Jihočechů a již zmíněný Miroslav Joch z ČSSD. Celkem 10 hlasů.

Návrh neprošel.

Pro personální změny ve vedení Jihočeských nemocnic, kterými se měla zabývat nejbližší rada kraje, byli stejní lidé jen s tím rozdílem, že hlas zde nepřidal táborský starosta Jiří Fišer.

Zde se zdrželi hlasování všichni z ČSSD kromě Zdeňka Mráze, ten jediný byl proti. Hlasování se zdrželi všichni komunisté a Jihočeši 2012. Celkem 24 hlasů.

Proti byl Zdeněk Mráz z ČSSD.

Pro bylo 25 hlasů - celý klub ANO, ODS a s nimi tři přítomní zástupci klubu Pro jižní Čechy - Tomáš Bouzek, Jiří Švec a Ivo Moravec.

Návrh rovněž neprošel.

 

Diskuse k článku - 15 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Martina 

  Reagovat

   

  Nechápu, proč 4 roky nemůžou politici vydržet rozložení, které si zvolili voliči a musí se pokoušet o nějaké puče. Na co potom volby jsou, když si to pak Maxová s Kubou dohodnou jinak a zkoušejí to změnit?

  Vloženo 24.3.2017 08:40:39

  • Martin 

   Reagovat

    

   Někdo v tom vidí boj o koryta, jiný snahu o vysvětlení nečestného jednání (v případě, že k němu skutečně došlo). Čtyři roky jsou dlouhá doba a bez možnosti odvolání někoho kdo si nepočíná čistě by to nepoctivcům a podvodníkům nahrávalo do jejich falešných karet.

   Vloženo 24.3.2017 11:50:11

 • Jana 

  Reagovat

   

  Já bych si dovolila poznamenat: vy všichni máte možnost se zapojit do boje za "čistotu" politiky.Jděte a kandidujte.Pak bude vše určitě v pohodě.:-D

  Vloženo 24.3.2017 07:35:35

  • Marie 

   Reagovat

    

   Paní Jano, to určitě! Tady ze všech čiší jen pustá závist, že je někdo ve zlodějnách svižnější. To bysme si teda pomohli.

   Vloženo 24.3.2017 07:37:48

   • Martin 

    Reagovat

     

    Tedy, podle Vás, ti co mají nakradeno mlčí a nespokojeni či závistiví jsou jen ti, kdo si nakradli málo nebo nic. Tak jste to myslela? Ono tady totiž, od nástupu komunistů k moci v roce 1948, stále tak funguje. Nástup komunistů k moci byla jedne obrovská megazlodějna.

    Vloženo 24.3.2017 11:55:48

    Vaše reakce:

    Zbývá znaků: 1200
     
    • Entroslav 

     Reagovat

      

     A převrat 89 jim navíc pěkně rozvázal ruce. V roce 48 měl ukradený majetek sloužit všem občanům republiky, v roce 89 ukradený majetek všech občanů republiky posloužil k zbohatnutí jednotlivců. Oni totiž lidi tady od roku 48 do roku 89 přece jen něco vybudovali.

     Vloženo 25.3.2017 15:46:52

 • Stejně "křišťálově" 

  Reagovat

   

  Čistá je i akce GW Train Regio na Šumavě (pro neznalé - dvě "mouchy" jednou ranou a sice privatizace železničního provozu spřátelené firmě současně s omezením provozu vlaků). Zimola čuchl k penízkům a řádí jak zjednaný (kdo lhal, tak může i krást)!

  Vloženo 23.3.2017 18:10:15

  • NEZNÁLEK 

   Reagovat

    

   TAK JIŽ VÍM , OD KUD FOUKÁ VÍTR.

   Vloženo 23.3.2017 18:17:40

   • Vy myslíte 

    Reagovat

     

    Ten vítr, který tak mocně odfukuje peníze od služeb, které jiné kraje bez hloupých vytáček občanům (odchylně od JČ kraje) neodepírají?

    Vloženo 23.3.2017 18:23:36

  • vechtr z protivína 

   Reagovat

    

   ČD má také máslo na hlavě. Dnes je řídí neználci vymýšlející zhovadilé předpisy mnohdy v rozporu se zdravým rozumem. A v Budějkách dokonce setavuje grafikon náboženský teolog jehož hlavním zájmem je prý podnikání v na krátké trati na Šumavě v Novém Údolí. Doby, kdy vlakem cestovaly stovky pasažérů jsou nenávratně pryč, hlavně dílem omezení nádražních služeb ze strany dráhy a častým zpožděním vláků v důsledku zanedbanosti železniční infrastruktury za doby vlády komunistů. Je proto nesmyslné cpát do rozvoje železnice tolik státních peněz. Dnes je cestování autem na kratší cesty pro více než jednoho člověka stejně drahé, ne-li levnější a hlavně rychlejší, než
   cestování vlakem. Komunisté mají zpožděné zapalování a omezené perspektivní vidění. Proto se jim, ani za téměř sto let, nepodařilo přivést komunismus k životu.

   Vloženo 24.3.2017 12:15:12

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Zimolovi nevěřím od té doby, co lhal o schůzce se Zemanem.

  Vloženo 23.3.2017 17:05:48

 • písečan 

  Reagovat

   

  Knot bohužel , má máslo nejen na hlavě , ale i v kalhotách.

  Vloženo 23.3.2017 16:43:02

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace