Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní průvod masek

    neděle 16.2 13:00 - centrum města, Jindřichův Hradec

  • Kamarádi z televize III.

    neděle 16.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    promítání pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hokejista a atlet Michal Rottenberg uspěl na zimní olympiádě mládeže v rychlobruslení

Na snímku je Michal Rottenberg, úspěšný rychlobruslař s medailemi a poháry za 2. a 3. místo.

Na snímku je Michal Rottenberg, úspěšný rychlobruslař s medailemi a poháry za 2. a 3. místo.

SOKOLOV/MILEVSKO - Od 19. do 24. ledna pořádal Karlovarský kraj 9. ročník zimní olympiády dětí a mládeže. Startovala družstva jednotlivých krajů, a to v akrobatickém lyžování, alpských i běžeckých lyžařských disciplínách, biatlonu, ledním hokeji, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařském orientačním běhu, snowboardingu, ale i karate, hře na elektrické klávesové nástroje nebo v šachu. Na tuto zimní olympiádu byl nominován patnáctiletý Michal Rottenberg, člen žákovského hokejového družstva HC Milevsko a člen atletického oddílu TJ Chyšky. Nadějný sportovec pro někoho možná překvapivě startoval v rychlobruslení.

 

Rychlobruslařská soutěž se odehrála 22. a 23. ledna na zimním stadiónu v Sokolově a organizátorem byl Český svaz rychlobruslení. Soutěžilo se v disciplinách: jednotlivci na 1 kolo 111 m, na 3 kola 333 m, na 4,5 kola 500 m a také ve štafetě na 16 kol.

Ve středu 22. absolvoval Michal Rottenberg dvě disciplíny. Nejprve to byl závod na 1 kolo o délce 111 metrů, tzv. super sprint v kategorii starších žáků. Nejprve nastoupil do rozjížďky a v ní skončil druhý časem 13,61 sec. a celkově zajel čtvrtý nejrychlejší výkon, postoupil do semifinále, které vyhrál v nejlepším čase 13,15 sec. a v šestičlenném finále najednou patřil mezi favority a adepty na medaile. Ve finálové jízdě se mu nepovedl start, přesto dojel na třetím místě a časem 13,56 sec. bral bronzovou medaili. Pořadí na stupních vítězů bylo následující: 1. Jan Seidl, Jihočeský kraj 13,13 sec., 2. Ondřej Hulej, Středočeský kraj 13,17 sec., 3. Michal Rottenberg, Jihočeský kraj 13,56.
"Ve finále jsem na startu lehce zaškobrtl a nakonec z toho bylo třetí místo," dal se bronzový borec slyšet.

Tentýž den pak Michal Rottenberg nastoupil k závodu na 4,5 kola 500 m. Ve třetí rozjížďce skončil na výborném druhém místě a časem 1:01,32 min. postoupil do prvního semifinále. To však pro něj bylo konečnou. "V semifinále jsem jel za vedoucím Janem Seidlem, ale po dokončení třetího kola mě dva závodníci dojeli, v zatáčce jsem je tedy znovu chtěl předjet, ale soupeř mě lehce kopl a já spadl, takže jsem vypadl už v semifinále. On mě trefil bruslí čistě, to nebyl faul," vysvětlil Michal, který byl v této disciplíně na 26. místě.  

Čtvrteční program měl v rychlobruslení na programu 333 m na 3 kola a štafetu na 16 kol. Ve 4. rozjížďce na 333 m dojel Rottenberg na třetím místě v čase 39,60 sec. a postoupil do prvního semifinále. V tomto semifinálovém boji nenechal nic náhodě a s jistotou postoupil ze druhého místa a časem 38,51 sec. do finále A. Ve finálovém souboji šesti nejlepších rychlobruslařů nezopakoval výborný semifinálový čas a v cíli finálového závodu skončil na nepopulárním čtvrtém místě v čase 39,08 sec.

Pořadí na stupních vítězů bylo v této disciplíně následující: 1. Jan Seidl, Jihočeský kraj 38,26 sec., 2. Samuel Jansa, Liberecký kraj 38,63 sec., 3. Tadeáš Pražan, Pardubický kraj 38,94 sec. 

Závěrečnou disciplinou rychlobruslení byla štafeta krajů na 16 kol. Jihočeská sestava ve složení Antonín Klatovský, Václav Nedorost, Michal Rottenberg a Jan Seidl si vedla nadmíru dobře a časem 3:21,02 min. vybojovala krásnou stříbrnou medaili. První byl Středočeský kraj v čase 3:20,87 min. a třetí Hlavní město Praha v čase 3:23,46 min. Celkem startovalo třináct krajských štafet. Po štafetovém závodě zářil Michal štěstím: "Na štafetu jsme si celkem věřili, protože jsme jako jednotlivci měli dobré individuální výsledky v předešlých závodech. Měli jsme nejlepší čas, ale pak nás, asi o čtvrt vteřiny, předběhl Středočeský kraj a my skončili na hezkém 2. místě."
Úspěšný Michal Rottenberg si tak ze zimní olympiády přivezl domu stříbro, bronz a čtvrté místo.  "Atmosféra byla hezká, přišly děti ze škol a mnoho fanoušků. Zažil jsem i atmosféru při zahájení olympiády, kdy jsem byl v zahajovacím průvodu. Když jsem si šel pro medaili a pohár bylo to taky super. V zákulisí byly i známé osobnosti třeba Dominik Hašek a Libor Bouček. Bude to pro mě asi zážitek, který v životě nezapomenu," dal se slyšet. 

Na zimní olympiádě se rovněž uskutečnila soutěž v ledním hokeji. Hrálo se ve dvou skupinách po sedmi týmech na zimních stadiónech KV Aréna v Karlových Varech a na zimním stadiónu v Chebu. Jihočeši sehráli svá utkání v B skupině, která se konala v Chebu. 

Olomoucký kraj - Jihočeský kraj 5-1 ( 1-0, 1-1, 3-0 )
Jihočeský kraj - Jihomoravský kraj 3-4 ( 1-1, 2-1, 0-2 )
Zlínský kraj - Jihočeský kraj 3-4 ( 0-2, 1-1, 2-1 )
Liberecký kraj - Jihočeský kraj 3-0 ( 1-0, 0-0, 2-0 )
Kraj Vysočina - Jihočeský kraj 4-1 ( 0-0, 3-0, 1-1 )
Jihočeský kraj - Plzeňský kraj 3-6 ( 2-2, 1-1, 0-3 )

V celkovém pořadí obsadil jihočeský výběr dvanácté místo se třemi body.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace