Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Holding ZVVZ zavedl řadu opatření. Příchozím se měří termokamerou teplota

MILEVSKO - Mezi zaměstnance strojírenského holdingu ZVVZ GROUP bylo rozděleno zatím na 1100 roušek a 550 lahviček s dezinfekcí. Vstup do podniku již od 17. března monitoruje termokamera a ostraha teplotu procházejících osob kontroluje bezkontaktními teploměry. Upravená jsou pravidla pro vjezd, expedici a zásobování, zvýšil se počet šaten, rozdělil čas obědů podle jednotlivých úseků, omezil provoz kantýny, zrušily se pracovní lékařské prohlídky, zastavil provoz výtahů. Vše provází důkladná dezinfekce závodní jídelny, chodeb, společných a výrobních prostor. To je jen zlomek ze 68 bodu pandemického plánu, který ve firmě zavedl krizový štáb v čele s předsedou Jaroslavem Kortanem. Přes čtyři desítky z nich je v tuto chvíli již splněno.


„Ochránit zdraví zaměstnanců je naše absolutní priorita. Od 16. března, kdy jsme krizový štáb ustavili, se udělal obrovský kus práce," říká Bohumila Chrappová, místopředsedkyně představenstva ZVVZ GROUP. Cílem je předejít v holdingu šíření koronaviru, posílit informovanost zaměstnanců, dodržet závazky vůči zákazníkům a ochránit pracovní místa.

Podle Jaroslava Kortana bylo jedním z opatření i maximální rozmělnění pracovníků do menších skupin, aby se potkávali co nejméně. „Našim cílem je, aby se v holdingu minimalizovala možnost šíření nebezpečné nemoci Covid-19, to je základ. Jen tak lze udržet zaměstnance co nejvíce v bezpečí a fabriku v chodu," uvedl Jaroslav Kortan. Ochranných a dezinfekčních prostředků je v této chvíli dostatek.
V nelehké situaci se firma snaží pomáhat i některým lokálním pečovatelským a zdravotnickým zařízením darováním roušek a respirátorů.

Zvláštní pozornost se pak věnuje zajištění provozu společnosti ZVVZ Energo. V ní byla přijata opatření, zajišťující, že ani případný výskyt onemocnění Covid-19 mezi pracovníky některé ze směn neohrozí chod provozu a nedojde k přerušení dodávek tepla a teplé vody k obyvatelům města, napojeným na centrální zásobování.

Diskuse k článku - 11 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Rene 

  Reagovat

   

  souhlas čim větší blbec tim vyšší funkce ten kdo sestavoval tzv. kryzový štáb moc štastnou ruku neměl.Odstavení sodobaru je jednoduchá věc a zajistit po dobu odstavení balenou vodu už je asi velký problem. Před ustavenim kryzového štábu se mohlo chodit do práce jak kdo potřeboval na šatnách a umejvárce minimum lidí , nyní od 6.00 hod. do 14.30 hod., tak jme tam všici na pár metrech čtverečných. Nevím komu mám za to poděkova tak děkuji Vám pane Kortane. Kdyby byl ředitelem muž a ne žena kde byste dneska byl.

  Vloženo 28.3.2020 11:09:46

  • Tempter 

   Reagovat

    

   K osobě p. Kortana se vyjadřovat nebudu, protože ho neznám a neznám ani výsledky jeho práce.
   A zneužívat tuto situaci k osobním útokům je to poslední.
   Zakázat výrobníky sody mi také připadá nesmyslné. Dodávka balené vody není povinností zaměstnavatele.
   Podle mých informací, mohou lidé do práce chodit od 5:00, a odchod určitě není stanoven přímo na 14:30. Že se lidé chovají jako stádo – a všichni musí jít na šatnu hned po houkání“, to je stav starý jako ZVVZ.
   S kumulováním lidí do méně šaten – s tím, také nesouhlasím.

   Vloženo 28.3.2020 11:59:55

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Měření teploty ve vrátnici průmyslovým termostatem, nevím jestli se smát nebo brečet

  Vloženo 26.3.2020 17:05:43

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   jak se měří teplota termostatem? Nastaví se teplota, čidlo strčí do zadku a když sepne tak je vše OK? Tak na to se tam přijdu podívat.

   Vloženo 26.3.2020 18:03:32

  • Tempter 

   Reagovat

    

   Smát... a to i sám sobě. Smích prý léčí.

   Vloženo 28.3.2020 12:01:12

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Čím větší blbec, tím vyšší funkce! V ZVVZ standard.

  Vloženo 26.3.2020 15:16:54

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 • žíznivý 

  Reagovat

   

  Hlavně že odstavily sodobary, to mi hlava nebere, jaký to má důvod

  Vloženo 26.3.2020 13:13:00

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na potrubí už řádí delší dobu vir, momentálně nemají práci a jsou doma. Je to Kortanovirus a vede krizový štáb, takže sám sebe nebude likvidovat.
  Chtěl bych vidět těch 68 bodů, to musí být zase slátanina.

  Vloženo 26.3.2020 06:25:19

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace