Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Hranici s Rakouskem bude hlídat 200 policistů

JIŽNÍ ČECHY - V souvislosti se včerejším rozhodnutím Spolkové republiky Německo o dočasném znovuzavedení hraničních kontrol na hranicích s Rakouskem přijala opatření i Česká republika. Do služby bylo s okamžitou platností povoláno 200 policistů, kteří budou do odvolání monitorovat hranice mezi Českem a Rakouskem. Kontroly budou probíhat místně a časově flexibilně a nemají nahrazovat stálou hraniční kontrolu.

 

V minulém týdnu byly na území kraje zadrženy tři osoby. Začátkem minulého týdne byli cizinecké policii předání dva muži z Afghánistánu, kteří byli zadrženi na Strakonické ulici v Českých Budějovicích. V úterý 8. září byl při prohlídce vlaku na trati Linec – České Budějovice zadržen třetí muž, také z Afghánistánu. Ten je veden jako žadatel o azyl v Rakousku, ale neměl u sebe platný cestovní doklad a oprávnění a byl povinen republiku do týdne opustit.

Za uplynulých 7 měsíců tohoto roku došlo k nárůstu celkové nelegální migrace o více než 109%. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace