Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

I v Milevsku a okolí budou lidé bez nedělních bohoslužeb

MILEVSKO - Duchovní milevského kláštera se kvůli vyhlášenému stavu nouze nerozjedou zítra za věřícími na pravidelné bohoslužby v regionu a neuskuteční se ani nedělní mše v klášterní bazilice. Jak uvedl milevský děkan Mikuláš Selvek, v některých menších farnostech by se bohoslužba mohla vejít do státem předepsaného shromažďovacího limitu třiceti lidí, ale Česká biskupská konference preventivně zrušila všechny veřejné bohoslužby a církevní akce. Důvodem je i to, že se jich zúčastňují starší lidé, kteří jsou nejvíce ohroženi koronavirovou nákazou.

 

Milevští premonstráti doporučují věřícím, aby využili přenosu mší na televizní stanici Noe nebo v jiných médiích. Současně nabízejí individuální duchovní službu, kterou si lze domluvit telefonicky. Kontaktní čísla jsou uvedena na webové stránce milevského kláštera. "Jezdím takhle běžně za nemocnými celý rok," říká kněz Mikuláš Selvek. Nyní tedy může v domácím prostředí poskytnout i svatou zpověď nebo přijímání. Jedná se o bezplatnou duchovní službu. Podle Mikuláše Selveka se zatím nikdo z věřících s touto žádostí neozval. Informace na letáčcích jsou k dispozici v otevřeném zádveří městského kostela sv. Bartoloměje v Milevsku.

Milevský děkan rovněž sdělil, že pohřby mají zatím výjimku a konají se bez omezení. Křtiny jsou soukromým rodinným obřadem a po domluvě se mohou uskutečnit. Věřící se také ptají na zádušní mše, jejichž termíny si domlouvají hodně dopředu. "Zádušní mše bude naše komunita duchovních sloužit přesně podle smluveného rozpisu na nástěnkách, ale musí být bez účasti věřících. Věřím, že se k nám připojí modlitbou v soukromí," řekl Mikuláš Selvek.

Biskupská konference vyzvala k individuálním modlitbám za ukončení epidemie, za nemocné a jejich ošetřovatele každý den ve 20 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace