Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jihočeská záchranka slaví deset let

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Novým slavnostním praporem se mohou od nynějška pyšnit při různých příležitostech jihočeští záchranáři. Při oslavách deseti let od vzniku celokrajské organizace Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje tuto zástavu převzal v pátek 11. září od hejtmana Jiřího Zimoly ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý.

 

Záchranná služba je jednou ze základních složek intgrovaného záchranného systému a objemem své práce patří k těm nejvytíženějším. Prapor, jako symbol jedinečné identity a svébytnosti organizace, jí ale jako jediné dosud chyběl. Proto vám jej u této příležitosti nyní předávám jako výraz ocenění vaší práce,“ uvedl Zimola. 

Víc než dvojnásobný nárůst výjezdů

Zimola ale také zároveň připomněl, že kraj, coby zřizovatel záchranky, musí platit stále větší a větší peníze. „Neustále nám například narůstá počet výjezdů sanitních vozů. Před deseti lety jich ročně bylo 30 tisíc, nyní je to již přes 70 tisíc. Zároveň otevíráme i nové výjezdové základny, aby lidem byla včas poskytnuta neodkladná přednemocniční péče, neboť tady se opravdu hraje o vteřiny, což samozřejmě znamená větší nároky na krajský rozpočet,“ doplnil.

Jak Zimola dále poznamenal, kraj kvůli tomu vede diskusi se státem. „Jde nám o to, aby se ty rovněž neustále se rozevírající nůžky mezi platbami krajů a státem zastavily nebo se začaly spíše svírat,“ naznačil.

Kvalitní péče pro pacienty

Uplynulé období pak shrnula i první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. „Bylo to deset let bojů dohadů, nadějí, plánů i pochyb. A i když jsme s panem ředitelem Slabým měli někdy rozdílné názory, tak jsme vždy sledovali jediný cíl, kterým je zajištění kvalitní péče pro pacienty a dostatek peněz pro záchranku, aby mohla fungovat tak, jak má,“ uvedla. Slabý si výše uvedeného přístupu cení. „Je dobré cítit, že od kraje máme a jak nám jeho vedení slíbilo i do budoucna budeme mít podporu,“ sdělil.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace