Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Výživa ve středověku a jeden z nejstarších nápojů

  Čtvrtek 23.1 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

  Beseda s Ing. Michaelou Hofmanovou. Host: Marcel Hofman, odborník v oboru.

 • Tomasz Jachimek - Kolega Mela Gibsona

  Čtvrtek 23.1 19:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Koaliční smlouva v Jihočeském kraji je podepsána. Zítra proběhne volba hejtmanky

Podpis nové koaliční smlouvy.

Podpis nové koaliční smlouvy.

JIŽNÍ ČECHY - Novou koaliční smlouvu v Jihočeském kraji podepsaly dnes dopoledne Česká strana sociálně demokratická, Pro jižní Čechy (Starostové, HOPB a TOP 09), KDU-ČSL a Jihočeši 2012. Svými podpisy ji signovali Jiří Zimola, Jiří Švec, Jan Bartošek a Pavel Hroch. Složení nové krajské rady včetně postu hejtmana, na kterém se výše uvedená uskupení dohodla, má stvrdit čtvrteční mimořádné zasedání krajského zastupitelstva. Hejtmankou má být zítra zvolena Ivana Stráská z ČSSD, prvním vicehejtmanem Josef Knot z uskupení Pro jižní Čechy.

 

Předchozí koalice ČSSD, ANO a Jihočeši 2012 se rozpadla předminulý týden. Hejtman Jiří Zimola a jeho náměstek Jaromír Slíva z ČSSD poté rezignovali.

Z vedení kraje po rozpadu předchozí koalice odejde první vicehejtmanka Lucie Kozlová z ANO a její kolegové náměstek pro dopravu Jan Kubík, neuvolnění radní Petr Kalina, František Konečný a Marcela Vlčková.

Média všeobecně zdůrazňují, že nová koalice má jen nejtěsnější většinu 28 hlasů v 55 členném krajském zastupitelstvu. Dá se ovšem předpokládat, že v řadě hlasování bude podpořena i zastupiteli KSČM a krizové scénáře zřejmě nehrozí.

 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • jiri babicka 

  Reagovat

   

  Tady už se vystřídalo vůdců, bohužel jedni za osmnácta druzí za dvacet bez dvou. Holt, jak říkají komunisté, nejsou lidi, a pokud ano, za mnoho nestojí. Vemte si s dlaně chlup, když tam není, že.

  Vloženo 27.4.2017 13:35:34

 • kmotr Kuba je odpad 

  Reagovat

   

  Kmotr Kuba je morální odpad největšího kalibru. Kdy se začnou zkoumat podvodné příjmy Kobovo firem z ČEZ, ČEPS, Čepra, Temelína a dalších za fiktivní služby a práce. ODS je béčko ANO, nebo ANO je béčko ODS?

  Vloženo 27.4.2017 12:01:47

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Po určité zodpovědnosti za nestandardní vztahy a nestandardní chování ve zdravotnictví KÚ bude odměnou odsouhlaseno krajské fojtování a navíc opět zdravotnictví . Čest za čest-služba za službu ,čestným je vždy vše čisté.,protože ctižádost je spíš věcí žádosti než cti .Když třeba nestačím léta na jednu funkci- žádný problém pro koalici. Jaké postavení má kdo zaujímat ? Pouze na takové,na které prokazatelně stačí..Jen taková práce vykonaná čestně je užitečná.Proč jsou lhostejné prostředky k dosažení svých cílů?.Přece líčení svých vlastních zásluh a podlézání se stanou pouhým hloupým chvástáním " M o c "-to má být čestné zachování zákonů . Pravdu má Fontaine:"Jen blázen se může světu zavděčit a sebe uspokojit ." Cokoliv jste před volbami slibovali,splňte - čestnější je neslibovat , než sliby nesplnit.-..Čestná práce prý rodí rozum , tak tedy "Č e s t p r á c i "
  a podlézavost je hloupé chvástání

  Vloženo 26.4.2017 15:42:45

  • stejný autor? 

   Reagovat

    

   Opět poněkud zmatené,neníliž pravda?

   Vloženo 26.4.2017 17:03:13

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ne zahradník se chtěl zkřížit s kozlicí a to nějak nevyšlo.

  Vloženo 26.4.2017 14:27:14

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Bude Kozel Zahradíkem?

  Vloženo 26.4.2017 14:12:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace