Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Léto přešlo plynule do podzimu. Hodlají už teplárny přitopit?

JIŽNÍ ČECHY – Dnes v noci klesla teplota pod 13 stupňů Celsia. Pokud by se pod tuto hranici dostala i v následujících dnech, byl by to signál pro teplárny, aby začaly topit. Jak situaci vidí pracovníci několika jihočeských tepláren?

 

Pracovník dispečinku písecké teplárny nám prozradil, že vedení zatím pokyn k vytápění nedalo. „Pokud by se topit mělo, dozvíme se to do konce týdne.“

Ve Strakonicích jsou na tom podobně. „Ještě netopíme. Očekáváme na víkend oteplení, takže zatím topit ani nebudeme,“ řekl hlavní inženýr rozvodu tepla Miloš Hynek.

Ani v Milevsku se ještě obyvatelé teplých radiátorů nedočkají. „Netopíme, ani to zatím neplánujeme,“ řekl nám ředitel ZVVZ Energo Milevsko, Vladimír Dvořák.

Mluvčí českobudějovické teplárny, Bohuslava Kollerová, nám sdělila, že nejprve musí teplota tři po sobě jdoucí dny poklesnout pod 13 stupňů, pak se přistoupí k samotnému topení. V tomto týdnu to však ještě nebude.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace