Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Lukáš Dolejš: Do příští sezony chceme jít ještě silnější

MILEVSKO – Pandemie koronaviru postihla sportovce napříč celým spektrem – o vrcholy sezony přišly také všechny kategorie FBC Došwich Milevsko. Prezident klubu Lukáš Dolejš přesto všechna nařízení podporuje a vedení klubu dělá taková opatření, aby byl oddíl příští sezonu ještě silnější. Aktuálně je klub v úzkém kontaktu s Českým florbalem a pro své členy si přichystal hned dvě soutěže na doma, aby se mohli nadále udržovat. Finanční ztráty z nedokončené sezony prý u florbalistů nijak významnou položkou nebudou. „Větší budou ztráty emoční. Všichni jsme se ve starších kategoriích snažili od začátku sezony směřovat naše výkony tak, aby byl na konci sportovní úspěch,“ potvrdil Dolejš s tím, že momentálně jsou ale mnohem důležitější věci než sport.


Jaký máte názor na předčasný konec sezony?

Situaci jsme ze začátku vnímali tak, že je daleko. Asi jako všichni jsme ze sdělovacích prostředků věděli, že něco vypuklo v Číně. S přibývajícím časem a vzdáleností, která se směrem k České republice neustále zkracovala, začínaly být obavy stále silnější. S prvními nakaženými u nás už bylo jasné, že se začnou dít opatření vedoucí k ochraně zdraví všech. A události začaly nabírat na obrátkách. V našem klubu jsme bedlivě sledovali, jaká opatření vyhlašuje stát a co nařizuje i město. Vše dopadlo tak, jak jsme očekávali. Podle mého soudu je to jediné možné – uzavřely se školy, sportoviště a začal platit zákaz shromažďování. Samozřejmě nás situace zaskočila, protože je to pro všechny nová věc, ale všechny kroky plně respektujeme a podporujeme.

Celý rozhovor přineseme ve středečním tisku. Prezident FBC Došwich Milevsko Lukáš Dolejš prozradí, jak se bude v jednotlivých kategoriích řešit nedokončená sezona v otázce sestupů a postupů, nebo jakými způsoby se oddíl snažil při současné situaci apelovat na své členy.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Soma 

  Reagovat

   

  Fandím tomuto relativně novému sport a všem co se o něj u nás přičinili a přičiní. Fantastické jsou akce s výjezdním utkáním nejlepších týmů, škoda jen že nepřichází víc diváků. Kdy jindy vidět nejvrcholnější regulérní utkání v našem městě. Chtělo by oživit hokej, to bez pochyb - vyhledejte si článek na JCHokej o Pelhřimovu, jak to tam řešili... . Letos bych vyzdvihl přátelák Motor-Plzeň na našem zimáků. Ta návštěva v hledišti připomínala časy před 40 lety, to jen pro navození tehdejší atmosféry.

  Vloženo 22.3.2020 20:06:22

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Škoda že někdo podobný panu Dolejšovi nešéfuje hokeji

  Vloženo 22.3.2020 17:41:38

  • Tak 

   Reagovat

    

   To je těžký. On si to založil, tak tomu v podstatě vládne. Hokej si táhne křivdy z minula, a některé zákopy jsou asi příliš hluboké. Jinak florbal jede na vlně, na které jel před 100 lety fotbal a hokej.

   Vloženo 22.3.2020 18:39:43

   • Tictac 

    Reagovat

     

    Mohli jste panu Lukášovi dát sportovní fotku a ne politickou. Dělá to špatný dojem pro jeho práci,co dokázal v Milevsku.

    Vloženo 22.3.2020 20:18:30

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Hokeji šéfuje pan Kolar a jeho syn !!!!

   Vloženo 27.3.2020 23:08:51

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace