Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Lyžařské areály hlásí dobré podmínky k lyžování

JIŽNÍ ČECHY – Přinášíme další sněhové zpravodajství. Jaké panují podmínky ve skiareálech Lipno, Zadov a Monínec?

 

Ideální podmínky čekají na lyžaře ve Skiareálu Lipno. Díky mrazivým nocím běží zasněžovací systém naplno. Na sjezdovkách leží až půl metru sněhu. „Panují tu výborné lyžařské podmínky na skvěle upravených tratích a bez čekání. Intenzivně dosněžujeme stávající sjezdovky a postupně se posouváme na další tratě. Pokud nám to klimatické podmínky dovolí, chtěli bychom na víkend  otevřít Pánskou sjezdovku,“ upozornil ředitel lipenského skiareálu Petr Dušek. O víkendu je pro návštěvníky připravena řada zajímavých akcí. Naplánované je další testování lyží, tentokrát sjezdovek Rossignol, a připravený bude i hudební program nebo soutěž o hodnotné ceny. V sobotu se chystá také další den bez bariér. „Po celý den má každý možnost zapůjčit si zdarma vybavení pro handicapované, navštívit Aquaworld se zdviží nebo bezbariérovou Stezku korunami stromů,“ zmínila marketingová manažerka areálu Eva Černíková.

Na své si přijdou i děti. V sobotu od 14 hodin vypukne Sněhulákománie. Bude se společně stavět obří sněhulák. Vše znovu doprovodí soutěže a hry. Víkend završí nedělní Show Lišáka Foxe, který si se svými kamarády přichystal zábavnou estrádu plnou překvapení. Začne v 19 hodin.

Také na Zadově panují dobré podmínky k lyžování. Teplota se pohybuje lehce pod bodem mrazu, na sjezdovkách přibylo pět centimetrů technického sněhu. V areálu Kobyla leží na sjezdovkách až půl metru. Na Churáňově leží patnáct až pětadvacet centimetrů, na Nových Hutích pět až deset centimetrů sněhu. Kromě pondělí si na Zadově můžou lyžaři vychutnat i večerní lyžování.

Lyžuje se také na Monínci, kde momentálně leží až pětadvacet centimetrů sněhu. Večerní lyžování můžou zájemci využít i v tomto areálu.

 

 

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace