Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Maškary převzaly vládu nad Milevskem. Největší průvod masek projde městem v sobotu

MILEVSKO - V pátek večer předal starosta Milevska Ivan Radosta klíč k městu milevským maškarám. Ty povládnou až do zítřejšího večera. Naváží tak dalším ročníkem na tradici, která v Milevsku začala už v roce 1862. První příděl masopustních maškar to rozjel na jevišti za pomoci divadelníků souboru Kovářovská OPONA, poté viděli diváci efektní ohňovou show v podání skupiny Novus Origo, která přijela z Jihlavska.

 

Nejmladším členem skupiny žonglérů s ohni je 13 letý Matyáš. Začínal v devíti letech. Zatím prý nikdy nic nepodpálil, ale pár lustrů už doma jeho žonglérské tréninky odneslo. V žonglování by chtěl jednou patřit ke špičce. Divákům se ohňová show se sugestivní hudbou hodně líbila. 

Už v pátek večer se na milevském náměstí objevila také výprava z partnerského města Hustopeče a tamní Mandlárna rozbalila svůj stánek se svými vyhlášenými delikatesami. Bude na místě i zítra, kdy od rána na náměstí začnou vepřové hody, kulturní program a ve dvě odpoledne vyjde od domu kultury maškarní průvod, který nemá jinde v republice obdoby. Jsou v něm každoročně k vidění stovky masek, rekord v roce 2016 jich čítal 1248. 

Maškary v tuto chvíli řádí po milevských hospůdkách, ale zítra budou fit. Páteční program uváděl známý moderátor Václav Žmolík, který bude provázet z jeviště i zítra, kdy je očekávána také patronka milevských maškar Anička Slováčková. 

 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Vládu nad Milevském, tak tu už mají maškary od minulých voleb.

  Vloženo 26.2.2020 00:23:26

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Placky prodávali ve stanu na náměstí. Průvod masek krásný zazitek. Moderátor příští rok vyměnit, ukončení na pódiu politický mítink. Strašné. Stánky s občerstvením super

  Vloženo 23.2.2020 12:20:55

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  V Milevsku chybí placky. Proč?

  Vloženo 23.2.2020 10:29:52

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Proč nejsou v Milevsku placky? Každý se na ní těšil, jako na škorni v Prčicích. Alena

   Vloženo 23.2.2020 10:32:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace