Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XXVIII. Reprezentační ples města

    sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

    K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

  • Maškarní bál pro děti

    sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

    Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

Milevské žákyně urvaly v ligových bojích jednu výhru

MILEVSKO – Žákovská liga starších žákyň poprvé v Milevsku! Uplynulou sobotu sehrály milevské házenkářky druhý letošní turnaj vrcholné tuzemské soutěže poprvé na domácí palubovce, kde postupně vyzvaly Písek, Karvinou, Žirovnici a Kynžvart. První kolo sehrály Milevšťandy po úspěšné kvalifikaci do této oblíbené soutěže na konci listopadu v Plzni. Na západě Čech vybojovaly v oslabené sestavě velmi slušné čtyři body za dvě výhry a dvě porážky. Tentokrát je čekala těžší konkurence, když zejména házenkářky Kynžvartu a Písku mohou pomýšlet i na boje o mistrovský titul. Milevšťandy takové ambice nemají, přesto si počínaly velmi slušně. V žádném utkání vyloženě nepropadly a nakonec vybojovaly dva body do tabulky za výhru nad Žirovnicí (14:10). Milevský turnaj ovládl zmíněný Písek se dvěma odchovankyněmi Milevska v sestavě Terezou Kozákovou a Monikou Řezáčovou. Písek vyhrál všechny čtyři zápasy, Kynžvart uštědřil milevským dívkám nejvyšší prohru (14:23) a skončil druhý.

Výsledky: Milevsko – Písek 14:17, Karviná – Milevsko 20:16, Milevsko – Žirovnice 14:10, Kynžvart – Milevsko 23:14.

Od zavedení tohoto systému soutěže před sezonou 2014–15, kdy se Žákovská liga hraje formou šesti turnajů a mistryněmi republiky se stane nejúspěšnější družstvo, se jí milevský oddíl účastní vůbec poprvé. Letošní ligu hraje 25 nejlepších tuzemských celků. Po dvou kolech mají Milevšťandy na kontě slušnou bilanci tří výher a pěti porážek. Třetí kolo je čeká v sobotu 8. února na palubovce Jiskry Havlíčkův Brod, kde vyzvou Kunovice, Zlín B, Baník Most a domácí Jiskru.

Ve středečních Milevských novinách promluví trenérka domácích hráček Marie Šťastná o výhře nad Žirovnicí, náročné konkurenci nebo o účasti v Žákovské lize. Co na tuto soutěž milevské házenkářky říkají a budou se jí chtít zúčastnit i za rok? Čtěte středeční tisk!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace