Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Minipárty s Karlem Šípem

    Čtvrtek 20.2 19:00 - Milevsko, KD

  • Senioři v bezpečí i v dopravě

    Čtvrtek 20.2 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

    Beseda s Mgr. Hanou Millerovou a Václavem Kovářem.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Milevsko na úvod přípravy nestačilo na účastníka ČFL

PÍSEK – Divizní fotbalisté Milevska se sešli k začátku zimní přípravy teprve ve středu, ale hned v sobotu je čekal velmi náročný soupeř. Na písecké umělé trávě se svěřenci kouče Syrovátky utkali s domácím nováčkem České fotbalové ligy. Trenér hostí po utkání přiznal, že proti tak těžkému soupeři hned na úvod moc hrát nechtěl, ale nakonec se utkání přece jen uskutečnilo. Hlavně v první polovině zápasu se hrálo prakticky jen na obranné polovině Milevských. Ti měli po dvou fyzicky náročných kondičních trénincích problém s pohybem a byli pozdě ve svých pozicích, čehož zkušenější a fotbalově zdatnější Písečáci využívali.

Už ve 23. minutě domácí vedli vysoko 4:0, když se prosadili dvakrát Němec, Ježdík a Zušťák z penalty. Naopak fotbalisté Milevska se v okresním derby před bránu Rondzika prakticky nedostávali. Po změně stran se ale obraz hry přece jen změnil, protože domácí trenér Prášil dal šanci i členům širšího kádru. Do hry naskočili také mladíci Kočí, Hájek a Keclík. Písek sice měl nadále územní převahu, ale do tolika šancí už se nedostával. Čestnou branku naopak mohl zaznamenat soupeř, ale mladík Alexa v 68. minutě z bezprostřední blízkosti nepropálil hradbu těl v pokutovém území a Vodňanský, který na podzim hostoval v Mirovicích, v 71. minutě dokonce neproměnil penaltu. Jeho pokus i následnou dorážku zneškodnil střídající gólman Písku Satrapa.

Na konečných 5:0 uzavřel v 70. minutě písecký Voráček. Další zápas už bude pro jeho tým mnohem náročnější, příští sobotu se svěřenci kouče Prášila utkají s prvoligovou Příbramí. Divizionáře z Milevska čeká Dobříš. Vzduchotechnici mají hned od úvodu přípravy personální problémy, kvůli zranění realizačnímu týmu chybí Kosík a Barda. Kádr by naopak mohl posílit rychlonohý ofenzivní univerzál Michal Hajný z Prahy, který v Písku nastoupil s kapitánskou páskou.

FC Písek – FC ZVVZ Milevsko 5:0 (4:0). Branky: Němec 2, Voráček, Ježdík, Zušťák. Rozhodčí Matyš. Bez karet. Přihlíželo 30 diváků.

Písek: Rondzik – Sajtl, Rendla, Řehák, Šlehofer – Voráček, Held, Kalášek, Ježdík – Zušťák, Němec. Střídali Satrapa, Kočí, Hájek, Řezáč, Keclík a Milec.

Milevsko: Horek – Vodňanský, J. Suchan, J. Kosobud, Málek – Koutník, O. Kosobud – Hajný, Komárek, Sedlák – Marvan. Střídali Pinc, Alexa a M. Suchan. 

Více informací přineseme ve středečních novinách. Chybět nebudou ani rozhovory s oběma trenéry – milevským Karlem Syrovátkou a píseckým Ondřejem Prášilem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace