Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Milevský střelecký klub má smůlu. O jeho areál má zájem církev

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

MILEVSKO – Ani napodruhé nerozhodli v červnu milevští zastupitelé o žádosti Sportovního střeleckého klubu Milevsko. Ten požádal o koupi pěti tisíc metrů čtverečních pozemků v pronajatém areálu. V něm stojí budova ve vlastnictví klubu, pozemek pod ní je ale také města. Radnice teď váhá, protože o plochy, kde se střelnice nachází, projevuje zájem kanonie premonstrátů.

Střelci jako důvod zájmu o koupi uvádějí, že jejich budova se z městských pozemků zamokřuje, město zřejmě nemá v plánu pozemky odvodňovat, zatímco oni by to chtěli udělat. Netají se ale ani tím, že mají obavy z budoucího majetkového vývoje. Neradi by o svůj areál přišli.

Milevská radnice je ochromená březnovým dopisem od strahovského opata Michaela Pojezdného z Královské kanonie premonstrátů, který požádal město, aby pozemky v této lokalitě přednostně odprodalo církvi, protože uplatnila restituční nárok na pozemky v okolí a má zájem je v budoucnu scelit. Zastupitelé se tak dostali do kleští.

Přednostně nic církvi odprodat podle zákona nemohou, nicméně projevený zájem jim svazuje ruce, neboť církvi budou pravděpodobně patřit jiné zájmové pozemky města a to bude chtít s kanonií pozemky směňovat. Například plány na budování sportovně společenského centra u tenisových kurtů v parku Bažantnice, kde už město mělo vysoutěžený projekt, se daly zatím k ledu. Zakázka na projekt se zrušila. Plánovaný objekt s restaurací by totiž stál částečně rovněž na pozemcích nárokovaných církví v restituci. Bude-li chtít město v budoucnu stavět, musí za to nabídnout jiné pozemky. A zájem kanonie projevila například právě o plochy nad klášerem, kde se nachází střelnice.

Někteří zastupitelé se přikláněli k vyhlášení záměru prodeje pozemku s určením pro provozování střeleckého klubu. Vedení města očividně o takové řešení nestálo. Nakonec prošlo usnesení, že pozemky se prodávat nebudou. O možnostech směny však v usnesení řeč není. Podrobně celou věc popisuje připravované vydání Milevských novin. Tam si milevští čtenáři také přečtou, jaké názory na tento problém projevovali konkrétní zastupitelé.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace