Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Milevští loutkáři připravili na neděli premiéru nové pohádky

 Autor: Martin Petřík

    Autor: Martin Petřík

AKTUALIZOVÁNO - 31.1.2020 09:32

MILEVSKO – Loutkářský spolek z Milevska se chystá na nedělní premiéru nové pohádky Trable s princeznou. Tu pro malé i velké návštěvníky připravila i tentokrát místní režisérka Marie Polívková. Jak už název napovídá, mohou se těšit na neposlušnou princeznu. Dvojnásobná premiéra pohádky proběhne v neděli 2. února od 14 a 15,30 hodin. Ve čtvrtek navečer se konala generálka.

 

Princezna zlobí a král si s ní neví rady. Ještě že jsou tu dvě čarodějnice se svými zvířátky. Ty se pokusí s neposlušnou princeznou pomoci. V pohádkovém příběhu mohou návštěvníci vidět také Kašpárka a zamilovaného Matěje, který má problém s mluvou, protože koktá. Scénář pohádky opět napsala Marie Polívková. Ta už má za sebou pět napsaných loutkových her. Letos připravila šestou a prý to nemusí být pohádka poslední, i přesto, že na příští rok chce obnovit jednu starší pohádku. Zejména kvůli tomu, že děti ze školek už odrostly a nové neměly možnost ty starší pohádky vidět.

Loutky mají v Milevsku poměrně dlouhou historii. Hraje se tu s nimi od otevření domu kultury na konci 50. let minulého století. Před šesti lety se parta několika nadšenců rozhodla založit spolek a každoročně připravit pro malé i velké pohádku. Nacvičování každé z nich trvá půl roku. Následně hrají dětem ze širokého okolí. „Jezdí sem děti z Božetic, Chyšek nebo ze Sepekova. Chodí samozřejmě také místní školky. Během chvilky se nám tu vystřídá dvě stě dětí a v ten den, kdy hrajeme pro školy, je to pořádný šrumec Zároveň je to hrozně fajn a moc si to užíváme," říká Marie Polívková.

V milevském domě kultury mají soubor zhruba stovky loutek. Některé prochází postupnou obměnou. „Tím není myšleno, že by byly nějak překreslovány, ale dochází k výměně kostýmů a ze staré babky může vzniknout třeba ježibaba," zmínila po čtvrteční generálce Marie Polívková a zve všechny zájemce na nedělní premiéry.

A kdo se podílí na pohádce Trable s princeznou?

Zdeňka Barešová, Jitka Dolejší, Zdeňka Kučerová, Přemysl Lipanský, Václav Čunát, František Míka, Milan Bělohlávek, Marcela Brčková, Klára Baštýřová, Helena Máchová, Adéla Charyparová, Libor Novák a Marie Polívková.

 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pohadka se hraje v nedeli 2.2. od 14 a 15.30 hodin, ne v sobotu a ne od 16.30 hodin...

  Vloženo 31.1.2020 08:35:34

  • webmaster 

   Reagovat

    

   Čas je na 15.30 opraven. Děkujeme za upozornění. Ostatní údaje jsou správně.

   Vloženo 31.1.2020 09:33:58

   • loutky dk 

    Reagovat

     

    jen ještě v první větě máte ,,sobotní premiéru"

    Vloženo 31.1.2020 09:40:02

 • loutky dk 

  Reagovat

   

  premiéra bude v neděli (ne v sobotu) 2.2 od 14:00 a 15:30 prosím o opravu.

  Vloženo 31.1.2020 08:35:19

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace