Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Milevští sportovci využívají všechny možné prostředky. Trénují i z domova, aerobičky plní výzvu

MILEVSKO – Tréninky v domácích podmínkách rozjely při současných omezeních z důvodu pandemie koronaviru milevské kluby napříč sportovním spektrem. Videa na zlepšení kondice i technických dovednostní vydává každý den florbalový klub FBC Došwich Milevsko a přípravu pro malé házenkáře Crazy Brothers při DDM Milevsko chystá také jejich kondiční trenér Michal Polanecký. Podle svých lektorů trénují na dálku také tanečníci EFK dance family i NRG crew a aerobičky 2N Aerobic clubu Natalie Novákové. „Zrušily se nám všechny tréninky a závody, tak nám nezbývá nic jiného, než cvičit doma. Všechno se řeší přes internet a chci udržet holky v kondici, tak jsem si pro ně připravila desetidenní výzvu, která obsahuje deset bodů, co musí děti každý den splnit,“ přiblížila svůj plán právě Natalie Nováková.


Výzva 2N Aerobic clubu je složena tak, aby se děti během deseti dní opravdu protáhly, posílily a procvičily. Online lekce tak obsahují třeba skákání přes švihadlo, protažení, fyzičku, kliky, plank, schody, squat, cvičení paží i břišních partií a a jako bonus si každá aerobička musí projet svou vlastní závodní choreografii. „To především kvůli paměti, aby holky nezapomněly kroky či paže. To vše mi vždycky natočí a pošlou. Já si videa projedu, udělám si poznámky a napíší jim zpětnou vazbu," uvedla Nováková s tím, že díky zpětné vazbě se děvčata snaží další den svých chyb vyvarovat a neustále se zlepšovat. „Ale holky jsou šikovné a poctivé. Mám velkou radost, že i když jsou doma, tak nezahálejí a makají. Pokud budeme muset být doma déle, budu jim připravovat další cvičení. Nicméně věřím a doufám, že se brzy vrátíme do tělocvičny," sdělila Natalie Nováková na závěr.

V jednom z příštích vydání Milevských novin se budeme těmto domácím tréninkům v milevském podání věnovat podrobněji. Zároveň představíme už v nadcházejícím vydání nový seriál Jihočeských týdeníků, kde prozradí nějaké zásady cvičení kondiční trenér Kamil Hajdušek z uznávané budějovické skupiny STACA, která se stará třeba i o přípravu hokejisty Milana Gulaše nebo desetibojaře Adama Sebastiana Helceleta.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace