Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Výborný Trio

  neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Pohádky a Malé Hry

  neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

  Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Na starém sídlišti v Milevsku není ani jedna kamera

Cukety jsou pryč... , Autor: Josef Fuka

Cukety jsou pryč...     Autor: Josef Fuka

MILEVSKO - Obyvatelé starého sídliště si opakovaně stěžují na vandalství a krádeže na neoplocených zahrádkách před svými domy. Na ředitele městské policie Jana Krlína a vedoucího kamerového systému Jiřího Grögera proto směřoval dotaz, zda existuje možnost sledovat tamní prostor kamerami či zda se s tím do budoucna počítá. Z odpovědi vyplynulo, že ani jedna ze třinácti kamer ve městě není instalována na starém sídlišti.

 

"Kamera tam není, staré sídliště sledují strážníci během pochůzkové činnosti. Už jsme tam mládežníky při vandalství chytili, ale problém je, že lidé nezavolají hned a když se problém netýká jejich zahrádky, tak někdy vůbec ne. Ozvou se, až když se problém týká jich samotných," říká Jan Krlín. Ředitel městské policie stejně jako Jiří Gröger potvrdil, že město nemá k dispozici mobilní kameru, kterou by mohlo umísťovat podle aktuální potřeby. "Všechny kamery jsou stacionární, případné rozšíření je věc financí," dodal Krlín.

Jiří Gröger doplnil, že letos má jeho středisko k dispozici peníze na výměnu jedné staré analogové kamery za digitální. "Tu starou kameru bychom rádi ještě nechali opravit a zřídili ve městě další kamerový bod. Kde by to bylo, to by samozřejmě bylo na rozhodnutí radnice," dodal vedoucí kamerového systému.


Kamery v Milevsku

Husovo náměstí - spodní roh polikliniky,
Nám. E. Beneše - dům čp. 127, nad Domitou
Tyršovo náměstí - roh domu čp. 246
Komenského ul. - střecha domu čp. 975
Komenského ul. - střecha domu čp. 870
Písecké předměstí - střecha domu čp. 1303
Libušina ul. - střecha DPS čp. 1401
skládka Jenišovice, horní část
skládka Jenišovice, spodní část
U Bažantnice - budova kláštera, vstupní brána
U Bažantnice - budova kláštera, parkoviště
Nám. E. Beneše - služebna městské policie
Nám. E. Beneše - dům čp. 67, bývalá banka Moneta

 

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • jarda 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 16.8.2019 19:03:06

 • FANDA 

  Reagovat

   

  Co to ten velitel Městské policie mele za nesmysly? Vše se děje v nočních hodinách, kdy poctiví lidé spí a ti nepoctiví chodí a pod rouškou noci kradou. Jak ti poctiví, kterých se to netýká, mají ve spánku volat Policii? Neměla by policie dělat pochůzky i v nočních hodinách? Dříve tomu tak bylo.

  Vloženo 14.8.2019 23:35:28

 • Bína Josef 

  Reagovat

   

  Staré sídliště je překrásná architektura šedesátých let , bohužel město má v tomto místě dva baráky a to v žalostném stavu, dělají jenom ostudu.Do jednoho nastěhovalo cikány , přes léto více , jak 40 osob a ty tomu dávají zabrat / druhý Chánov/ o zahrádky se musíme starat demoobranou , pane to jsou nájezdy. Městu je fuk co se na Starém sídlišti děje.HANBA !

  Vloženo 14.8.2019 18:20:06

 • Alena 

  Reagovat

   

  V Sokolovké ul. taky není, když jdete večer, je zde tma a MP nepotkáte. Všude je samé strniště, které by se mělo vykácet, aby světla svítila na ul., za ty léta se nic neudělalo. Jenom sliby.

  Vloženo 14.8.2019 12:03:14

 • anonym2 

  Reagovat

   

  Za celý rok jsem viděl obchůzkáře z MP asi 2x,zato parkování na chodníku mimo centrum každý den.Proč nejde propojit kamerový systém s kabelovou tv bylo by to zajímavé a některá města už to mají.Proč by nemohl být zavede dron s kamerou,který by mohl sledovat dění v Milevsku náhodně.

  Vloženo 14.8.2019 08:18:01

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace