Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Nejlepší policejní střelkyně republiky slouží v Českých Budějovicích

Mistryně republiky Michaela Zaymlová. , Autor: archiv PČR

Mistryně republiky Michaela Zaymlová.     Autor: archiv PČR

AKTUALIZOVÁNO - 11.9.2015 11:36

JIŽNÍ ČECHY - Velký úspěch zaznamenali jihočeští policisté, kteří se ve dnech 31. srpna až 3. září zúčastnili na střelnici v Opařanech Policejního mistrovství České republiky ve střelbě z krátkých služebních zbraní. Na mistrovství se představilo celkem 106 závodníků, z toho 34 žen. Soutěžili jak v samostatných disciplínách, tak i v soutěži družstev. Celkem se zúčastnilo 22 družstev mužů a 11 družstev žen.

 

Policisté stříleli celkem v devíti střeleckých situacích, např. střelba z vozidla, střelba s jednou připoutanou rukou, střelba na pohyblivé terče či střelba v případě, kdy pachatel drží rukojmí. Jednalo se o policejní akční střelbu zaměřenou především na rychlost a přesnost. V soutěži družstev museli policisté řešit tři střelecké situace, kde kromě skvělé střelby museli prokázat také schopnost vzájemné spolupráce. Policisté ke střelbě používali vlastní služební zbraň nejčastěji tedy ČZ 75 D nebo Glock.

Jihočeši předvedli skvělé výkony, které se odrazily i v celkovém umístění. Michaela Zaymlová, která slouží na Oddělení služební přípravy v Českých Budějovicích, vyhrála 1. místo v kategorii jednotlivkyň a stala se tak mistryní České republiky. Zároveň zvítězilo i družstvo žen ve složení Michaela Zaymlová, Simona Toningerová a Veronika Červená. Jihočeské policistky tak prolomily smůlu druhých míst a poprvé v historii soutěže se staly vítězkami. Neztratili se ani policisté ve složení Josef Rendl, Milan Kraus, David Pětivlas a Karel Gažák, kterým jen o vlásek uteklo medailové umístění a skončili čtvrtí. Své kvality policisté předvedli v rámci divácky velmi atraktivní střelecké disciplíny shoot off, když v mužské kategorii obsadil první místo Milan Kraus z Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje a v ženské kategorii vyhrála Simona Toningerová z Územního odboru Strakonice. Zároveň jihočeské policistky tuto disciplínu vyhrály a potvrdily tak svoji skvělou formu a převahu na tomto mistrovství.

 
Výsledky Policejního mistrovství České republiky 2015
Družstva muži
1. Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy
2. Krajské ředitelství policie Zlínského kraje
3. Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
 
Družstva ženy:
1. Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje
2. Krajské ředitelství policie Pardubického kraje
3. Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje
 
Jednotlivci muži – vítěz Zbyněk Kovář - Krajské ředitelství policie Zlínského kraje
Jednotlivci ženy – vítězka Michaela Zaymlová - Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje
 
Vítěz shoot off muži – Milan Kraus - Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje
Vítězka shoot off ženy - Simona Toningerová - Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje
Vítěz shoot off muži družstva – Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vítěz shoot off ženy družstva - Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje
 
Štěpánka Uhlířová, mluvčí krajského policejního ředitelství
 
Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace