Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

O prázdninách zemřelo na jihočeských silnicích 13 lidí

JIŽNÍ ČECHY – Včera odpoledne sdělili dopravní policisté na tiskové konferenci prázdninové statistiky dopravních nehod v Jihočeském kraji.

 

Letošní červenec a srpen se počet nehod navýšil na 758, při kterých zemřelo 13 lidí. Těžkých i lehkých zranění ubylo. Těžká zranění utrpělo 47 osob a lehká zranění pak 234. Jihočeši si ale dopřávají za volantem více alkoholu. Ten byl přítomen u 103 nehod a ve čtyřech případech se stala nehoda v důsledku užití omamné látky.

V období loňských prázdniny došlo celkem k 744 nehodám. O život přišlo celkově 14 lidí, 52 osob utrpělo těžké zranění a 403 z nehod vyvázlo jen s lehkým zraněním.  Přítomnost alkoholu se projevila v 76 případech a ve dvou případech byla nehoda způsobena pod vlivem omamné látky.

Z porovnání zřejmé, celkový počet nehod se o prázdninách 2015 navýšil, smrtelných nehod o jednu ubylo a výrazně se snížil počet lehce zraněných. Naopak konzumace alkoholu je stále častější příčinou vzniku dopravních nehod.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace