Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Maškarní bál

  sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

 • Hasičský ples

  sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

O vraždě v Táboře věděli i dva kumpáni

TÁBOR - Případ závažného zločinu vraždy rozplétají od začátku týdne kriminalisté. Při operativních šetřeních narazili na informaci od dosti nevěrohodného zdroje o krádeži nářadí a to v souvislosti s násilným útokem či dokonce vraždou. Měli jen málo informací a přezdívku možné oběti. Pátrání je přivedlo do jedné z chatových osad u Tábora, kde skutečně v úterý dopoledne nalezli tělo muže zakryté větvemi a odpadem.

 

Kriminalisté provedli na místě neodkladné a neopakovatelné úkony a zajistili několik desítek stop. Zjistili také, že se v tomto místě pohybovali během víkendu tři muži. Rozjeli pátrání po těchto třech podezřelých a zároveň pátrání ke zjištění totožnosti nalezené oběti, muže, jehož tělo neslo známky násilné smrti. U těla zavražděného nebyly nalezeny žádné osobní věci, ani doklady či šperky. Do pátrání a vyšetřování se zapojili táborští kriminalisté, kynologové, uniformovaní policisté i posádka vrtulníku policie. Vše řídili a koordinovali krajští vyšetřovatelé a kriminalisté. Během dne tak byli zadrženi tři muži z Tábora (ve věku 22, 37 a 38 let).

Ohledání místa činu, výpovědi svědků, podezřelých i provedená soudní pitva, to vše potvrdilo vyšetřovací verzi kriminalistů. O víkendu nejmladší ze zadržených zavraždil zasazením mnoha bodnořezných ran šestačtyřicetiletého muže a to po předchozí hádce. Způsobil mu tak zranění neslučitelná se životem. Napadený muž na místě zemřel. Tělo své oběti pak na pozemku ukryl a zamaskoval různými předměty. Jeho dva starší společníci, kteří o vraždě věděli, tuto skutečnost neoznámili policii ani dalším orgánům činným v trestním řízení, přestože věděli o ukrytém těle a po vzájemné dohodě vykradli dům i garáž zavražděného. Odcizili nářadí a další movité věci. Ukradené věci měli v úmyslu později zpeněžit.

Vyšetřovatel nejmladšího muže obvinil ze závažného zločinu vraždy a také z krádeže i porušování domovní svobody. Jeho starší společníky z neoznámení trestného činu, krádeže i porušování domovní svobody.

Na všechny tři obviněné podal vyšetřovatel podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby. V případě odsouzení hrozí podezřelému z vraždy trest odnětí svobody ve výši patnácti až dvaceti let či výjimečný trest, neb čin spáchal zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem. To vše však rozhodne až soud.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Misel 

  Reagovat

   

  To je neskutečně co opravdu dokáže FILIP vondrak mne zase před rokem podpalil stodolu u maršove a je toho víc už konečně mne by si jít sednout přece to takle už nejde aby delal same kraviny

  Vloženo 22.8.2019 23:16:38

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace