Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • XXVIII. Reprezentační ples města

  sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

 • Maškarní bál pro děti

  sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

  Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

Obyvatelé Milevska přišli s prvními nápady

 Autor: Libuše Kolářová

    Autor: Libuše Kolářová

MILEVSKO – Skoro symbolicky se v pondělí třináctého ledna sešlo v sálku domu kultury třináct aktivních obyvatel města s prvními náměty, jak by se dal život v Milevsku zpříjemnit a vylepšit za půl milionu, které jsou vyčleněny k rozhodování občanům v rámci participativního rozpočtu. Místostarosta Michal Horek řekl, že název participativní rozpočet je poměrně nesrozumitelný a radnice bude projekt prostě nazývat Spolu.

 

V Milevsku se lidé všechny potřebné informace mohou dozvědět na webu města, kde záložku Participativní rozpočet Spolu najdou hned na titulní stránce v levé liště. Koordinátorkou na městském úřadu se stala vedoucí odboru rozvoje Hana Pejřilová, na níž se mohou lidé obracet o pomoc i s náměty a nápady, pokud je případně nedokáží zpracovat přes internet. Jejím zástupcem je Filip Stejskal z odboru investic. I k němu aktivní občané mohou zajít pro radu.

Jednotlivý námět k realizaci by měl mít maximální náklady 150 tisíc a minimální 30 tisíc. Pozdější provozní náklady by neměly být za víc než 20 procent pořizovací ceny a udržitelný by měl být aspoň čtyři roky. Návrhy mohou podávat jak občané Milevska a jeho místních částí, tak majitelé nemovitostí v obci. Aktivita není omezena věkem, na pondělní setkání přišli ředitelé obou základních škol Martin Hrych a Michal Divíšek. Oba chtějí k hledání nápadů vyvolat diskusi i mezi školními dětmi. Z došlých námětů se vyberou hlasováním bezplatnými esemeskami ty, které se ještě letos zrealizují. Každý hlasující bude mít jak pozitivní hlasy, tak negativní hlas pro nápad, který se mu naopak nelíbí.

Náměty se začnou podávat 1. února a přijímat se budou do konce března. Poté pracovní skupina na radnici prověří, které z nich jsou realizovatelné – to znamená, zda jsou v souladu s územním a strategickým plánem města a navrženy na jeho majetku. Autoři reálných námětů pak dostanou čas, aby se ve svém okolí nebo třeba na Facebooku snažili pro svůj nápad získat podporu.

Jak se na prvním veřejném setkání ukázalo, zajímavých nápadů je mezi lidmi dost. Co konkrétně by si přítomní v Milevsku přáli, to podrobně popíší středeční Milevské noviny. 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je divné, že si pan Horek tak nějak dělá vlastní kampaň a pan starosta je bokem. Asi už začíná boj o příštího starostu, i když jsou volby daleko. Pan Procházka vsadil na pana Horka. Snad ví, co dělá.

  Vloženo 14.1.2020 16:46:25

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pan Radosta psal do novin, že ne ve všem ve vedení radnice táhli za jeden provaz. A že by se z toho měli poučit. Toto je toho příkladem. Co si to pan Horek dovolil mít svůj názor??

   Vloženo 15.1.2020 08:40:06

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Procházka je dobrej :-DDD Je to jen loutka bez vlastního nápadu, která se veze na společné vlně, sám by nedokázal nic.

   Je tak ubohý že nedokáže najít ani vlastní image. Do posledních voleb vypadal jak Švejk, od posledních kdy je Horek místostarostou nosí na palici napomádovanou jeho podobiznu.

   O tom že Horek s Procházkou hodili Radostu přes palubu, se po Milevsku už šušká dávno, otázka je kam se vrtnou. Horka typuji do ODS

   Vloženo 15.1.2020 14:18:53

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Nesouhlas, spíše naopak.

  Vloženo 14.1.2020 15:33:53

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kolik zastupitelů bylo na této schůzce. A kteří?

  Vloženo 14.1.2020 08:57:32

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   zastupitelstvo to schvalovalo a odhlasovalo, tak zastupitelé znají tuto problematiku velmi dobře, toto setkání bylo pro občany

   Vloženo 14.1.2020 14:15:08

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Mezi slepými jednooký králem. Panu Horkovi se dá věřit. Panu starostovi se nedá věřit bohužel ani pozdravení. Taková je tvrdá pravda a realita.

  Vloženo 14.1.2020 08:18:02

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   souhlas

   Vloženo 14.1.2020 10:26:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace