Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Parkoviště u školy v Milevsku nedosáhne na dotaci. Podle radních ale má dostat zelenou

Toto parkoviště u bývalé kavárny by mělo směrem k panelákům pokračovat o další místa. , Autor: L. Kolářová

Toto parkoviště u bývalé kavárny by mělo směrem k panelákům pokračovat o další místa.     Autor: L. Kolářová

MILEVSKO - Radní Milevska na poslední schůzi 3. února obdrželi informace o prověření dotačních možností na stavbu nových parkovišť. Jedno se plánuje vedle trafostanice v ulici Kpt. Nálepky a mělo by posílit kapacity parkování pro obyvatele Komenského ulice, druhé má vlastně tentýž záměr, ale mělo by vzniknout na opačném konci ulice, z části zelené plochy před 2. základní školou.

 

Podle informací ze Státního fondu životního prostředí však dotace připadá v úvahu pouze u parkoviště v ulici Kpt. Nálepky. Proč plánovaná parkovací plocha u školy dotačním podmínkám neodpovídá, to vysvětluje místostarosta Michal Horek: "Dotační program je primárně zaměřen na zadržováním srážkových vod v intravilánu a s tím související možnost částečné dotační podpory při budování propustných parkovacích ploch. Projektem musí být vždy řešeno zadržování srážkových vod přímo v místě budovaného parkoviště, parkovací plochy musí být vybudovány z propustných povrchů, veškeré další plochy parkoviště či přístupová komunikace budovaná z nepropustných povrchů jsou potom nezpůsobilým výdajem, který nelze z dotačních prostředků hradit. Bohužel jsme se při jednání se Státním fondem životního prostředí dozvěděli, že systém zadržování srážkových vod nelze v místě uvažovaného parkoviště před 2. základní školou instalovat, protože pod zemí tam vedou sítě."

Radní se ale nechtějí vzdát ani jedné za plánovaných parkovacích ploch. Do přípravy chtějí posunout obě akce i s tím, že parkoviště u školy by se případně muselo postavit bez dotace, tedy za prostředky města. O tom však rozhodují rozhodnout zastupitelé.

Radní Martin Kupec, který se jednání se Státním fondem životního prostředí věnoval, připomíná, že město chce několik nových míst utvořit i u křižovatky ulice Pod Stadionem a Komenského, přestože tato plocha je pro změnu příliš malá, aby připadala v úvahu pro dotační podporu. 

 

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Milevskou radu přesně vystihl ve svém novinovem výroku starosta Bernartic Souhrada. V Bernarticích konečný vedi s kým mají tu čest .Takováhle rada, může existovat jenom v Kocourkově. A Milevsko je ukázkový Kocourkov.

  Vloženo 25.2.2020 15:47:33

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Dokud bude na radnici sedět Ivan Radostů a jeho kluci z rady nic se nezmeni. Za šest let co je ve funkci nic nepředvedl. Jen sliby,lži, propadák s názvem živé Milevsko, které nejvíce posloužilo jemu, protože zaměstnalo jeho dceru. Hodně lidí vidí, že je k ničemu a že má z ostudy kabát jen on si stále myslí, že je king. Dokud to půjde bude povídat svoje báchorky, brzdit a pohřbívat město a pobírat svoje prebendy v podobě platu a hloupý přisluhovači ho budou držet na křeslu starosty, ať to stojí co to stojí. Ale je demokracie lidi v Milevsku si ho zvolili tak mají to co chtěli. Hlavně že to pár lidem vyhovuje.

  Vloženo 25.2.2020 15:11:50

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  ….místostarosta Michal Horek: "Dotační program je primárně zaměřen na zadržování srážkových vod, plochy musí být vybudovány z propustných povrchů….. Tak to je důvod, proč nám byla zničena kamenná zídka, za zahradou zrýpána mez a zřízena žumpa? Voda z přívalových dešťů je odváděna na naši zahradu a dvůr, kde podmáčí stavení. Přesto MMR tvrdí, že na tuto akci dotaci neposkytlo, radní mlčí. Kdo si peníze ulil?

  Vloženo 25.2.2020 14:13:10

  • Miloš 

   Reagovat

    

   Nějak nechápu, jde o ulité peníze nebo o podmáčenou zahradu? A kde to konkrétně je??

   Vloženo 25.2.2020 15:06:07

  • Lisnicak 

   Reagovat

    

   To si nesmíš u baráku stavět rybník a pak to svádět na pole které je od baráku 100 m daleko.

   Vloženo 26.2.2020 11:29:57

 • Zbyněk 

  Reagovat

   

  Dobrý den, mohu se zeptat diskutujících níže, jestli mají pocit, že je v Milevsku něco v pořádku? Delší dobu přemýšlím o vytvoření "Alternativy pro Milevsko", kde by všichni obyvatelé mohli sdílet své nápady a vize. Následně je představovat zastupitelstvu apod. Pochopitelně pouze ty relevantní. Můj dotaz zní, jestli by se někdo takový s vizemi či nápadem našel, nebo jde jen o hate a vylití žluči v anonymitě, bez jediné kloudné myšlenky?
  Děkuji za odpovědi.

  Vloženo 25.2.2020 13:57:26

  • Miloš 

   Reagovat

    

   souhlas se Zbyňkem

   Vloženo 25.2.2020 15:03:53

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na zasedání komisí nechodí ale každý měsíc jim přibude na účtě i několik tísíc pokud jsou v několika komisích či výborech at to dostanou jen za účast při jednání jako ostatní členové komisí.Je vidět že lidé nominovaní do komisí mají větší účast než zastupitelé.S tím je třeba něco udělat.A navíc za to mají pouze symbolickou odměnu.Navýšít si odměnu o 10% si nyní nezapoměli .

  Vloženo 25.2.2020 13:20:05

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace