Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Písecký muzikál Čarodějnický slet pobavil diváky v Kovářově

KOVÁŘOV – Kdo přišel v páteční večer do kina v Kovářově, nemohl litovat. Odehrálo se zde muzikálové představení Čarodějnický slet, sehrané píseckou základní školou Jana Husa.

 

Muzikál do Kovářova přivezl Ladislav Horník, který vytvořil scénář pro představení. Nebyla to žádná náhoda. Ladislav Horník na začátku své kantorské kariéry právě v Kovářově učil. I proto zde má do dneška spoustu známých. Právě jedna z jeho kamarádek ho do Kovářova i s inscenací pozvala. Ladislav Horník se tak po více než 43 letech vrátil na místo, kde bydlel a zároveň i učil. I proto pro něj bylo vystoupení zvláštní událostí.

Samotné představení Čarodějnický slet pak pojednávalo o tom, jak občas ženy nechtějí vidět muže a naopak. Nakonec však stejně zjistí, že jedni bez druhých nemohou být. Muzikál hrají žáci Základní školy Jana Husa z Písku. Na této škole totiž před více než devíti lety vznikl muzikálový soubor. V posledních letech se věnuje spíše autorským muzikálům a do Kovářova nyní přivezl jeden z nich.

Víc se události budou věnovat Milevské noviny i Písecké postřehy. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace