Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Holubářský ples

  pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

  K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

 • Ples sportovců 2020

  pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Posvícenské odpoledne v Milevsku patřilo rodinné zábavě

 Autor: Libuše Kolářová

    Autor: Libuše Kolářová

MILEVSKO - Od čtvrtka do neděle se slaví v Milevsku Bartolomějské posvícení. Čtvrtek patřil koncertu vážné hudby v klášterní bazilice, pátek byl rockový v parku Bažantnice a tam v sobotu odpoledne pokračovala i zábava pro celé rodiny. Program se odehrával na dvou scénách a k dispozici byla i další soutěžní a zábavná stanoviště. Třeba Knihohrátky městské knihovny nebo florbalové hřiště. A taky nafukovací dráha firmy Elektrowin.

 

Bavič Milan Mudroch přiměl děti, aby vtáhly do tance maminky i babičky a pustil jim k tomu rock´n roll. Do přetahování ženy versus chlapi se pak už zapojili i tatínci a dědečkové. Vystupovaly milevské taneční skupiny a na hudební scéně Jaromír Kašpar s kapelou, finalisté soutěže mladých zpěváků Oběžná dráha, kapely Fusky Dus, Pavel Hořejš, Poetika a hlavním tahákem večera bude bezesporu kapela Mirai.

Odpoledne byly také vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže Malovaný venkov, kterou pořádá Svazek obcí Milevska. Jeho předsedkyně Markéta Honzíková s náměstkem jihočeské hejtmanky Pavlem Hrochem a milevským starostou Ivanem Radostou předali vítězům ceny.

V kategorii jednotlivců z mateřských škol obsadil první místo Ondřej Blecha z MŠ Pastelka Milevsko, druhé Johana Vrajíková z MŠ Kytička Milevsko a třetí místo Lucie Jirecová z MŠ Chyšky. V soutěži kolektivních prací z mateřinek byla na prvním místě MŠ Zbelítov spolu s MŠ Branice a druhá MŠ Božetice.

Mezi jednotlivci ze základních škol zvítězila Kateřina Prášková ze ZŠ Bernartice, druhé místo patřilo Michaelu Chejnovskému ze ZŠ Chyšky a třetí Nikole Kuklíkové z 1. ZŠ Milevsko. Soutěž kolektivních prací vyhrála 2. ZŠ Milevsko před ZŠ Kovářov a i třetí místo patřilo práci z 2. ZŠ Milevsko. Soutěžní práce budou od 2. září do 31. října vystaveny v kanceláři Svazku obcí Milevsko na Husově náměstí.

Posvícení uzavře nedělní program, který začne v 10.30 v Bažantnici Mysliveckými slavnostmi a odpoledne se ponese v lidovém tónu. Ve tři odpoledne budou vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší posvícenský koláč a v pět pak nastoupí Moravanka. Tečkou za letošním posvícením bude akustický koncert táborského Swing Bandu od sedmi večer na klášterním nádvoří.

 

 

Diskuse k článku - 10 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Moc díky 

  Reagovat

   

  Bylo to úžasný. Kultura v Milevsku šlape skvěle. Díky KD.

  Vloženo 26.8.2019 07:24:40

 • Katka 

  Reagovat

   

  Byli jsme v Bazantnici v sobotu od zahajeni az do večerních hodin a musím říct, ze jsme byli nadšeni!
  Program pro deti byl naprosto skvely. Nealko Birell výborný, jidlo taky, jen jedine minus bylo uz navecer to dlouhé čekání právě na to jídlo... Jinak za nas skvela akce!!!! ????

  Vloženo 25.8.2019 21:23:23

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   *akce!!!!!

   Vloženo 25.8.2019 21:25:01

 • Alena 

  Reagovat

   

  Nelíbilo se vám snad posvícení? Mně moc.

  Vloženo 25.8.2019 21:20:11

 • češtinář 

  Reagovat

   

  než začneš kritizovat Ivana , tak se nauč česky - OBEC Z MĚSTEM - 7.pád a píše se S.

  Vloženo 25.8.2019 17:41:08

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Asi když dělá z města Milevska vesnici, tak bude Z.To je skutečnost. Radosta je dobrej starosta.:-)

   Vloženo 25.8.2019 21:19:01

 • Ivan 

  Reagovat

   

  Tento starosta , tomu mluvení jde, jen škoda, že si plete obec z městem. A nebo snad tím dává Milevsku jiný směr a jasnou vizi?

  Vloženo 25.8.2019 17:19:25

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Co to melete? Všechna města a vesnice jsou oficiálně obce.

   Vloženo 25.8.2019 19:51:03

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace