Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Pozor na mailové výzvy! Ženě z účtu zmizely bezmála dva miliony

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Žena z Českých Budějovic obdržela začátkem března na svůj email zprávu, o které si myslela, že je oficiální z její banky. Písmena v emailové adrese se totiž shodovala. Touto zprávou byla vyzvána, aby se přihlásila na web banky pro přístup k důležité informaci. Žena tak učinila a po vyzvání zadala své přihlašovací údaje. PO dvou dnech zjistila od osobního bankéře, že z jejího účtu odešlo bez jejího vědomí na různé účty několik plateb a jí tak byla způsobena škoda ve výši bezmála dva miliony korun.

 

Případ jako podezření z trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému vyšetřují kriminalisté z Českých Budějovic. Pachateli hrozí trest odnětí svobody v délce až pěti let.

Jak se bránit? Pozor na takovéto emaily, odkazy v nich či přílohy nepoužívejte! Pokud zadáváte přihlašovací údaje k účtu, nepoužívejte zaslané odkazy! Využívejte oficiální stránky banky! Pozor na takováto podvodná přesměrování!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace