Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Předložené doklady se ukázaly být padělané. Policisté zadrželi osm žen

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Padělané cestovní doklady zaznamenala v uplynulých dnech cizinecká policie. Stalo se tak při běžné kontrole na jednom pracovišti v Českých Budějovicích. Osm žen, pracujících ve směnném provozu, předložilo doklad občanky Evropské unie, ale zevrubné šetření prokázalo, že jejich pravá totožnost je z východní Evropy, kdy jsou vedeny jako občané třetích zemí. „Detailním vyhodnocením zajištěných cestovních dokladů strážci pořádku zjistili, že se jedná o totální padělky, a to díky speciálním technickým zařízením,“ prohlásil policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

Ženy byly zadrženy a převezeny na oddělení, kde s nimi bylo zahájeno trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny. „V jednom případě policisté realizovali zkrácené přípravné řízení se zadržením, kdy do 48 hodin předali kompletní spisový materiál na okresní státní zastupitelství k okamžité realizaci. Dalších sedm žen po zadokumentování v rámci správního vyhoštění eskortovali do Záchytného zařízení pro cizince v Bělé – Jezové na Mladoboleslavsku," přiblížil Milan Bajcura. Současně zdůraznil, že případy tohoto typu nejsou na jihu Čech ojedinělé.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace